5 липня 2022, 14:28

ШУКАЮ ШКОЛУ ДЛЯ ДИТИНИ!!!

Раз на рік я пишу про пошук школи для дитини. Це одне з найважливіших питань, яке мають вирішити розумні батьки. Цього року питання особливе виходячи з обставин, що склалися. Минулі роки проходили під знаком Корони, отже, ми навчилися працювати та вчитися онлайн. Зараз дуже багато людей знаходяться з дітьми за межами України і мають вирішити надважливе питання: чи йти з першого вересня в школу в Україні, чи залишати дітей вчитися за кордоном? Особливо, коли вони самі, дорослі, не знають де будуть через рік (чи декілька місяців).

Часто школи за межами України є недостатньо якісними для вимогливих українських батьків. Також є ризик, що дитина не зможе там нормально навчатися виходячи з атмосфери в класі/мови/чужої культури. А якщо ще прийдеться переїзджати? Багато батьків хочуть, щод дитина отримала український атестат і не забула рідної мови та культури, багатьом подобається сильна система викладання точних наук, яка є в гарних українських школах.

Мої діти вчилися в школах Афіни та Базис, це гарні школи і можу їх рекомендувати. Але для них, як і для будь-яких інших шкіл, ключевими є питання якості, ціни та, взагалі, виживання, бо цілі класи та школи можуть розсипатися під тиском обставин.

Важливим питанням для старшокласників є продовження навчання в університетах. Отже, шкільна система має допомагати дітям отримати найкращі можливості продовжувати освіту.

Дуже прошу вас поділитися вашими думками та дати відповіді в коментарях на наступні запитання:

1) Які характеристики має мати школа цього року, щоб ви віддали туди вашу дитину (дітей) вчитися (онлайн)? Як вона має бути організована? Якими мають бути ключові предмети та дисципліни? Що для вас важливо?

2) Що видумаєте про українську онлайн-школу як основну для вашої дитини, або як доповнення до місцевої школи? Якщо маєте негативний досвід з онлайн-школами, то поділіться.

3) Хотів би, щоб прозвучали імена. Можете назвати найкращих методологів для сучасної української школи? Найкращих вчителів української культури та мови? Світової культури та гуманітарних цінностей? Матемитики? Програмування? Найкращих завучів та майстрів організації онлайн-навчання?

4) Скільки може коштувати для вас навчання у гарній українській приватній школі? (а якщо це українська онлайн-школа?)

5) Дайте, будь ласка, посилання на ті школи, де зараз вчаться ваші діти, якщо ви вважаєте їх гарними та достойними вчити наших дітей?

Гуртом і батька легше бити, будь ласка, допоможіть вибрати найкраще майбутнє для наших дітей.

Як казав Конфуцій: якщо ваш план на рік – саджайте рис. Якщо ваш план на дисятиліття – саджайте дерева. Якщо ваш план на все життя – вчить дітей!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Шукаєте свій шлях? Ось варіанти: стоїцизм, епікуреїзм, платонізм, арістотелеїзм, християнство.

Шлях до мудрості: п'ять філософських ключів життя від Вільяма де Вітта Гайда. "П'ять століть від народження Сократа до смерті Ісуса породили п'ять таких принципів: епікурейське прагнення до насолоди, доброзичливе, але нещедре; стоїчний закон самоконтролю, суворий, але забороняючий; платонівський план підпорядкування, піднесений, але аскетичний; аристотелівське почуття міри, практичне, але не надихаюче; і Християнський дух любові, найширший і найглибший з усіх" – Вільям де Вітт Гайд...

Як ставати батьком: роздуми про зрілість, страхи та стосунки з дітьми

Чи замислювалися ви, що означає бути батьком? Не просто біологічно, а по-справжньому – у стосунках, у відповідальності, у любові? Ця тема завжди була для мене важливою, але нещодавно ми мали розмову чергову розмову на тему дитинства, яка змусила мене подивитися на це питання під новим кутом...

''Найбільший ворог – це страх у власному серці'' – Яґю Муненорі і його книжка

Запрошую вас до унікальної мандрівки вглиб японської мудрості разом із "Книгою родинних переказів" Яґю Муненорі – класичним текстом про мистецтво меча, управління собою та гармонію дії...

Як діти змінюють нас – чи ми їх?

Чи замислювалися ви, як діти впливають на наше життя? Звичайно, ми сильно впливаємо на них. Але чи й вони так само сильно впливають на нас, змінюють нас, роблять зрілішими, допомагають нам ставати кращими? Ці питання здаються простими, але насправді вони відкривають цілий світ роздумів про те, ким ми є і ким хочемо бути...

''Філософія – це не мистецтво говорити. Це мистецтво жити так, щоб твої вчинки відповідали твоїм словам'' – Музоній Руф

Запрошую вас разом з новим проектом books.metanoia.mba читати, пізнавати і створювати самого себе за допомогою тих, чиї слова й досі живі. І не лише живі, але й перебувають в діалозі із кожним, хто шукає себе і робить своє життя кращим...

Як знайти себе: розмова про стиль, ролі та провідне

В рамках програми Метаноя маю групові та індивідуальні зустрічі з учасниками. Ось зворотній зв'язок одного з учасників після однієї з останніх зустрічей: Уявіть, що ви стоїте на початку шляху, який обіцяє змінити ваше життя...