5 липня 2022, 14:28

ШУКАЮ ШКОЛУ ДЛЯ ДИТИНИ!!!

Раз на рік я пишу про пошук школи для дитини. Це одне з найважливіших питань, яке мають вирішити розумні батьки. Цього року питання особливе виходячи з обставин, що склалися. Минулі роки проходили під знаком Корони, отже, ми навчилися працювати та вчитися онлайн. Зараз дуже багато людей знаходяться з дітьми за межами України і мають вирішити надважливе питання: чи йти з першого вересня в школу в Україні, чи залишати дітей вчитися за кордоном? Особливо, коли вони самі, дорослі, не знають де будуть через рік (чи декілька місяців).

Часто школи за межами України є недостатньо якісними для вимогливих українських батьків. Також є ризик, що дитина не зможе там нормально навчатися виходячи з атмосфери в класі/мови/чужої культури. А якщо ще прийдеться переїзджати? Багато батьків хочуть, щод дитина отримала український атестат і не забула рідної мови та культури, багатьом подобається сильна система викладання точних наук, яка є в гарних українських школах.

Мої діти вчилися в школах Афіни та Базис, це гарні школи і можу їх рекомендувати. Але для них, як і для будь-яких інших шкіл, ключевими є питання якості, ціни та, взагалі, виживання, бо цілі класи та школи можуть розсипатися під тиском обставин.

Важливим питанням для старшокласників є продовження навчання в університетах. Отже, шкільна система має допомагати дітям отримати найкращі можливості продовжувати освіту.

Дуже прошу вас поділитися вашими думками та дати відповіді в коментарях на наступні запитання:

1) Які характеристики має мати школа цього року, щоб ви віддали туди вашу дитину (дітей) вчитися (онлайн)? Як вона має бути організована? Якими мають бути ключові предмети та дисципліни? Що для вас важливо?

2) Що видумаєте про українську онлайн-школу як основну для вашої дитини, або як доповнення до місцевої школи? Якщо маєте негативний досвід з онлайн-школами, то поділіться.

3) Хотів би, щоб прозвучали імена. Можете назвати найкращих методологів для сучасної української школи? Найкращих вчителів української культури та мови? Світової культури та гуманітарних цінностей? Матемитики? Програмування? Найкращих завучів та майстрів організації онлайн-навчання?

4) Скільки може коштувати для вас навчання у гарній українській приватній школі? (а якщо це українська онлайн-школа?)

5) Дайте, будь ласка, посилання на ті школи, де зараз вчаться ваші діти, якщо ви вважаєте їх гарними та достойними вчити наших дітей?

Гуртом і батька легше бити, будь ласка, допоможіть вибрати найкраще майбутнє для наших дітей.

Як казав Конфуцій: якщо ваш план на рік – саджайте рис. Якщо ваш план на дисятиліття – саджайте дерева. Якщо ваш план на все життя – вчить дітей!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Старіння. Як прийняти старіння: роздуми про життя, мудрість і час

В рамках програми Метаноя маю групові та індивідуальні зустрічі з учасниками. Чи замислювалися ви коли-небудь про старіння? Про те, як змінюється наше тіло, розум, стосунки з людьми та наше місце у світі? Це питання, яке рано чи пізно постає перед кожним із нас...

Як отримати мільйон доларів для стартапу: практичний гід для підприємців

Недавня лекція у Київській Школі Економіки стала для мене можливістю поділитися з молодими підприємцями тим, що зазвичай залишається "за кадром" у світі венчурного капіталу...

Як управляти своїм часом: шість принципів ефективності

Кілька років тому мав цікаву розмову про управління часом. Ми зібралися в Корсуні, де до нас приєдналися мої діти. Ця зустріч стала чудовою нагодою поділитися моєю системою тайм-менеджменту, яка базується на шести ключових принципах...

Як інвестувати у стартапи: досвід, помилки та можливості

Мене як партнера інвестиційного синдикату Toloka.vc цього тижня попросили поділитися своїми думками про те, як розумно інвестувати у стартапи...

Філософія під час війни

Нещадовно мали розмову з колегами про стоїцизм під час війни. Ось декілька питань, які ми обговорювали. Відео з розмовою можете подивитися тут...

Куди інвестувати, коли грошей майже немає? Ось куди:

Інтернет забитий статтями, куди інвестувати, коли у вас повно грошей. Є багато стратегій та варіантів вибору. А що робити, якщо грошей майже немає? Студенти і, взагалі, молоді люди часто мене питають, куди і як інвестувати, коли грошей дуже мало...