21 лютого 2025, 19:37

Чи потрібен Борд Вашій компанії?

Розмова про Борди, ось тези з відео (повне відео: https://youtu.be/SsndnfnKfaQ):

У сучасному бізнес-середовищі створення борду (ради директорів) стає все більш актуальним. Але чи дійсно він потрібен вашій компанії? Чи не стане тягарем, що заважатиме розвитку?

1) Чому борди можуть бути шкідливими?

Хто не знає шкоди від борда, той не знає від нього користі. На перший погляд, борд здається ідеальним інструментом для управління компанією. Але на практиці він може створювати зайву бюрократію. Часто борди витрачають час на непотрібні і незрозумілі динаміки, модні у світі HR чи корпоративного управління, але далекі від реальної користі.

Бізнес – це про прагматизм. Важливо, щоб борд не заважав топ-менеджменту реалізовувати стратегію, а навпаки – допомагав у цьому.

2) Коли борд потрібен?

Попри критику, я вважаю, що борди потрібні. Кожній людині потрібен власний особистий борд – і це правда. Це може бути група друзів, партнерів чи радників, з якими можна обговорювати як бізнесові, так і особисті питання.

Щодо компаній – борд варто створювати, коли є чітке розуміння його ролі та цілей. Наприклад, якщо бізнес стикається з викликами на кшталт виходу на нові ринки, діджиталізації чи передачі управління наступному поколінню, борд може стати ключовим інструментом для вирішення цих завдань.

3) Як обирати членів борду?

Людина не є тим, ким вона є, людина є тим, ким вона хоче бути. Важливо, щоб член борду був готовий до постійного навчання і розвитку. Я раджу обирати людей, які вже були CEO в схожих або навіть інших бізнесах, бо вони приносять нові ідеї та практики і мають досвід.

4) Чому власники не створюють борди?

Попри очевидні переваги, багато власників бізнесу уникають створення бордів. Причини можуть бути різні: від незнання цього інструменту до побоювань, що борд буде недоцільним або навіть шкідливим. Обережна консервативна позиція багатьох власників мені надзвичайно імпонує.

5) Виклики роботи в бордах?

Робота в бордах має свої плюси, але й вимагає значних зусиль. Робота борда – це робота з питаннями і робота в 'сірій зоні', де немає очевидних відповідей.

6) Що робити далі?

Порадьтеся з іншими власниками. Дізнайтеся, як борди працюють у їхніх компаніях, які були переваги і недоліки.

Зверніться до експертів. Розкажіть свій кейс і отримайте рекомендації щодо доцільності створення борду.

Навчайтеся. Якщо ви хочете стати членом борду або створити його у своїй компанії, розгляньте можливість пройти курси, наприклад, курс корпоративного директора ПАКУ.

Почніть з малого. Створіть неформальну групу радників, щоб зрозуміти, як працює цей інструмент і спробуйте долучити її до реальних задач вашої компанії.

Борди – не панацея, але вони можуть стати ключовим фактором успіху компанії. Головне – підходити до цього питання з розумом і обережністю. Маєте питання – пишіть!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Шукаєте свій шлях? Ось варіанти: стоїцизм, епікуреїзм, платонізм, арістотелеїзм, християнство.

Шлях до мудрості: п'ять філософських ключів життя від Вільяма де Вітта Гайда. "П'ять століть від народження Сократа до смерті Ісуса породили п'ять таких принципів: епікурейське прагнення до насолоди, доброзичливе, але нещедре; стоїчний закон самоконтролю, суворий, але забороняючий; платонівський план підпорядкування, піднесений, але аскетичний; аристотелівське почуття міри, практичне, але не надихаюче; і Християнський дух любові, найширший і найглибший з усіх" – Вільям де Вітт Гайд...

Як ставати батьком: роздуми про зрілість, страхи та стосунки з дітьми

Чи замислювалися ви, що означає бути батьком? Не просто біологічно, а по-справжньому – у стосунках, у відповідальності, у любові? Ця тема завжди була для мене важливою, але нещодавно ми мали розмову чергову розмову на тему дитинства, яка змусила мене подивитися на це питання під новим кутом...

''Найбільший ворог – це страх у власному серці'' – Яґю Муненорі і його книжка

Запрошую вас до унікальної мандрівки вглиб японської мудрості разом із "Книгою родинних переказів" Яґю Муненорі – класичним текстом про мистецтво меча, управління собою та гармонію дії...

Як діти змінюють нас – чи ми їх?

Чи замислювалися ви, як діти впливають на наше життя? Звичайно, ми сильно впливаємо на них. Але чи й вони так само сильно впливають на нас, змінюють нас, роблять зрілішими, допомагають нам ставати кращими? Ці питання здаються простими, але насправді вони відкривають цілий світ роздумів про те, ким ми є і ким хочемо бути...

''Філософія – це не мистецтво говорити. Це мистецтво жити так, щоб твої вчинки відповідали твоїм словам'' – Музоній Руф

Запрошую вас разом з новим проектом books.metanoia.mba читати, пізнавати і створювати самого себе за допомогою тих, чиї слова й досі живі. І не лише живі, але й перебувають в діалозі із кожним, хто шукає себе і робить своє життя кращим...

Як знайти себе: розмова про стиль, ролі та провідне

В рамках програми Метаноя маю групові та індивідуальні зустрічі з учасниками. Ось зворотній зв'язок одного з учасників після однієї з останніх зустрічей: Уявіть, що ви стоїте на початку шляху, який обіцяє змінити ваше життя...