25 лютого 2014, 07:37

Як продовжити мобілізацію Майдану

Цей блог – продовження попередньої дискусії про загрозу контрреволюції. Дії нової перехідної влади викликають більше питань, ніж відповідей. Буде сформовано уряд народної довіри (чи недовіри). Я не знаю, хто очолить міністерства, і вважаю, що навіть якщо це частково будуть люди, яких хочуть майданівці, Майдану не можна демобілізуватись. На сьогоднішній день державна влада в Україні не належить народу, тому Майдан – це все, що у нього по-суті є. Він повинен лишатись вирішальним голосом української політики. Майдан повинен не просто генерувати лідерів, він повинен пропонувати ідеї. І примушувати владу ці ідеї реалізувати. Як в реальності можна цього досягти?

На Майдані треба створити паралельний громадський уряд, який буде не тільки контролювати формальний уряд, але і виступати із законодавчими урядовими ініціативами. Цей орган прямого народовладдя можна по-різному назвати, якщо не уряд, то народна асамблея. Ідея в тому, що цей орган буде впливати як на законодавчу, так і на виконавчу владу в Україні, чим примусить навіть теперішніх корумпованих політиків рахуватися з волею народу. За три місяці революції майданівці проявили такі висоти самоорганізації, що я вірю, вони можуть вийти і на цей новий державотворчий рівень.

Отже, уряд Майдану повинен мати ознаки тіньового уряду. Тобто дублюються усі міністерства і обираються громадські міністри. Цей уряд Майдану може потенційно мати кілька тисяч членів. Майданівці, серед яких будуть експерти і професіонали, можуть об'єднуватися залежно від їхнього інтересу, досвіду і спеціалізації, у такі міністерства і сворювати робочі групи і підгрупи, які будуть працювати над пропозиціями реформ. Наприклад, громадське МВС буде займатись перетворенням міліції на поліцію.

Це все повинно бути організовано. Групи, які працюють над проектами реформ протягом, скажімо, одного місяця подають свої напрацювання на розгляд міністерств Майдану. У кінцевому результаті уряд Майдану передає пакет реформ на розгляд парламенту і Майдан тисне, щоб парламент до цих пропозицій ставився серйозно. Багато представників третього сектору уже мають ці пропозиції готові, до них просто раніше ніхто не дослухався. Тепер вони можуть використати силу Майдану, щоб їх реалізувати.

Звичайно, у разі якщо "уряд народної довіри" працює над такими ж реформами, треба наполягати, щоб представники міністерств Майдану були залучені у цей процес.

Також важлива наглядова функція уряду Майдану. Слідкувати за тим, як реалізуються закони.

Можна створювати на Майдані і інші органи. Люстраційну комісію. Антикорупційний комітет.

Майдан повинен існувати по всій Україні, реально і віртуально.

Це шлях, як продовжити Майдан і як продовжити тиск на політиків, набувши нової актуальності.

Майдан повинен перетворитися на формальну організацію, яка не просто контролює політиків, але і підказує їм ЩО робити і ЯК. І це треба зробити зараз, поки Майдан має силу і момент не втрачено. Я готова витрачати гроші і час на існування такого Майдану стільки, скільки буде потрібно. Думаю, що не я одна.

Тим скептикам, хто скаже, що це нереалістично і запитає про світовий досвід, зауважу, що останні місяці показали, що український народ здатний на речі, які світ до цього не бачив. Не треба боятись бути першими. До того ж, такий приклад партисипативної демократії примусив би світ, зокрема ЄС, поважати нас.

І останній аргумент. Цілком обгрунтовано вважають, що наше громадянське суспільсво все ще заслабке і що перевибори до ВР, навіть за пропорційною системою, все ще можуть не принести очікуваного результату. Буде багато таких, хто готовий продати голос за 200 гривень, незважаючи на все, що трапилось. Так от, такий досвід самоурядування прискорить розвиток цього громадянського суспільсва на кілька років уперед і допоможе отримати більш прозорі і демократичні президентські і парламентські вибори.

Після Помаранчевої революції усі розійшлись, поклавшись на політичних лідерів. Сподівались, що будуть "бандити в тюрмах". А хтось запропонував конкретний перелік імен цих бандитів і як саме їх треба садити у тюрми, за яким люстраційним законом і за якими критеріями? На сьогодні, Україна продовжує лишатись нацією без еліти. Тому народ змушений зробити все сам зараз, якщо ви не хочете чекати десятиліття поки виросте ця відповідальна політична еліта, дозріє громадянське суспільство і відімре радянське мислення.

Ми дослідили зброю КНДР: як зупинити ракети Кіма?

До 2023-го року новини щодо Північної Кореї, які з'являлися в українських медіа, були далекі від української реальності: ось Кім Чен Ина традиційно вітає екзальтований натовп співгромадян, ось чергові випробування північнокорейської ракети, яка впала десь у Японському морі...

За що українська держава ненавидить жінку-матір та її дітей?

Судова влада України – гілка державної влади. Належне функціонування цієї гілки є ключовою передумовою демократії. Чомусь ця гілка української держави люто ненавидить мене, як жінку та матір, а також моїх малолітніх дітей...

Cудова система України – це фейк? Особистий досвід із достовірними фактами.

У фільмі, присвяченому річниці свого президентства, Володимир Зеленський поділився "революційною" думкою про те, що судову систему "треба повністю перезавантажити" і що вона "працює зовсім у інший бік...

''Дикий Захід'' українського сімейного права або як віджати американське майно у Білоцерківському суді

На жаль, попри затяжні реформи української судової системи, на сьогодні вона є загрозою безпеки людини і національної безпеки, а не інструментом досягнення справедливості у суспільстві...

Що Зеленський та Порошенко пропонують робити з корупцією в оборонці?

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) надіслав у січні-лютому усім кандидатам у президенти запитальник, щоби проінформувати українських виборців про підходи кожного з кандидатів у президенти до боротьби з корупцією в секторі оборони та у подальшому відслідковувати обіцянки кандидатів...

Куди пропали 6 мільярдів?

Менше ніж через рік після мого скорочення із МЕРТ на сайті openaid.gov.ua із 12 мільярдів доларів міжнародної допомоги Україні, лишилось менше 6 мільярдів...