16 лютого 2015, 17:02

Українці, які продукують фейки, працюють на ворога

Оскільки інформаційно я знаходжусь здебільшого у англомовному середовищі, я ретельно відслідковую те, як ми сприймаємось на Заході і сама намагаюсь впливати на висвітлення України.

Нахабна російська брехня – це уже, на жаль, звична річ. А от фейки, які ідуть з української сторони, – це як ніж у спину.

Тому питання україських фейків для мене особливо болюче.

Мені довіряють мої знайомі західні журналісти і політологи, яким я допомагаю розібратись, що відбувається в Україні. Але уявіть, як почнуть до мене ставитись, коли я їм почну слати ці фейкові колажі із українського фейсбуку. Наприклад, ось цю, де три різні жінки видаються за одну й ту ж саму.



І добре, коли цей фейк гасне в українському середовищі і не виноситься назовні.

А коли фейки потрапляють на шпальти світових ЗМІ – це іміджева катастрофа для України.

Пам'ятаєте фотографію з російським злочинцем "бабаєм" із Словянська, де його видають за російського ГРУшника, який захоплював Грузію. Ця фотографія осоромила The New York Times, який її опублікував, – конкуренти на медіаринку вибухнули звинувачувальними заголовками. NYT мусили визнати, що погано роздивились, що за докази, надані, до речі, українською владою, вони публікують.



Апогеєм на сьогоднішній день є епізод, коли українська сторона підсовує сенатору Джиму Інхофу фотографії із Грузії, видаючи їх за фотографії із Донбасу, і потім Інхоф публікує їх у себе на сайті і виступає з цими фотографіями у Сенаті, доводячи російську присутність на Донбасі і закликаючи надати зброю.







Американські журналісти за лічені секунди проганяють ці фото через google image, з'ясовують, що вони зроблені під час російсько-грузинської війни. Цього разу уже сам Нью-Йорк Таймс викриває фейки з української сторони.

Наївний сенатор, з якого зробили посміховисько, виправдовується: "Фотографії мені дав Семен Семенченко, комбат добровольчого батальйону і депутат українського парламенту на нашій зустрічі у Вашингтоні 13 листопада 2014" і "вони були надруковані, я думав, безпосередньо з фотоапарату". Нью-Йорк Таймз зауважує, що ці ж фотографії опубліковані на сайті українського МЗС.

Уявіть тепер, що відчув сенатор по відношенню до Семенченка, до українців і до України.

Продовжуємо розбудовувати підтримку України американським суспільством і чекати на летальне озброєння від США!

Закликаю українських журналістів і активістів, які чомусь не дуже обурюються, коли фейки проукраїнські, викривайте їх авторів і зупиняйте їх розповсюдження. Дайте зрозуміти, це працює проти України. Це підриває довіру до України, особливо у сторонніх спостерігачів, якими зараз є наші партнери у Європі, США, Канаді. Фейки – це не смішно, фейки – це зло.

P.S. Як зауважують самі американські журналісти у кількох останніх публікаціях, незрозуміло, навіщо було давати фейки, коли є купа достовірних свідчень участі Росії на Донбасі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ми дослідили зброю КНДР: як зупинити ракети Кіма?

До 2023-го року новини щодо Північної Кореї, які з'являлися в українських медіа, були далекі від української реальності: ось Кім Чен Ина традиційно вітає екзальтований натовп співгромадян, ось чергові випробування північнокорейської ракети, яка впала десь у Японському морі...

За що українська держава ненавидить жінку-матір та її дітей?

Судова влада України – гілка державної влади. Належне функціонування цієї гілки є ключовою передумовою демократії. Чомусь ця гілка української держави люто ненавидить мене, як жінку та матір, а також моїх малолітніх дітей...

Cудова система України – це фейк? Особистий досвід із достовірними фактами.

У фільмі, присвяченому річниці свого президентства, Володимир Зеленський поділився "революційною" думкою про те, що судову систему "треба повністю перезавантажити" і що вона "працює зовсім у інший бік...

''Дикий Захід'' українського сімейного права або як віджати американське майно у Білоцерківському суді

На жаль, попри затяжні реформи української судової системи, на сьогодні вона є загрозою безпеки людини і національної безпеки, а не інструментом досягнення справедливості у суспільстві...

Що Зеленський та Порошенко пропонують робити з корупцією в оборонці?

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) надіслав у січні-лютому усім кандидатам у президенти запитальник, щоби проінформувати українських виборців про підходи кожного з кандидатів у президенти до боротьби з корупцією в секторі оборони та у подальшому відслідковувати обіцянки кандидатів...

Куди пропали 6 мільярдів?

Менше ніж через рік після мого скорочення із МЕРТ на сайті openaid.gov.ua із 12 мільярдів доларів міжнародної допомоги Україні, лишилось менше 6 мільярдів...