Анатомія люстрації
Громадська організація "Люстрація" опублікувала цікавий аналітичний звіт з прізвищами депутатів, причетних до корупційної діяльності та прийняття "законів про диктатуру". Напередодні парламентських виборів, варто ознайомитись. Подаю у скороченому вигляді:
Як політичні сили нинішнього парламенту ставились до очищення рядів держслужбовців
Оголошення крихкого перемир'я на Донбасі в часі збіглося з початком активної парламентської виборчої кампанії. І політики, які рік тому закликали зберегти відносини з "братньою Росією" і отримати вигоди від Митного союзу, намагаються перефарбуватися в ура-патріотів і проскочити до Верховної Ради, граючи на громадянських почуттях виборців...
У березні-квітні через Верховну Раду було проведено закон про відновлення довіри до судової системи. Найбільш послідовними прибічниками очищення судів від корупціонерів були депутати фракцій "Свободи" – 94%, "Батьківщини" – 93%, УДАРу – 78%.
Проте з першої хвилини розгляду в парламенті цей та інші законопроекти зіткнулися з відкритим опором з боку багатьох депутатів. Позиція комуністів та Партії регіонів (окрім Г. Герман), 100% яких саботували голосування, нікого не здивувала: адже саме вони, зважаючи на тісні зв'язки з Януковичем і Росією, стають першими кандидатами на люстрацію. Показово, що проти законопроекту у березні відкрито голосував "особистий юрист Ахметова" Воропаєв.
Окрім того, на перешкоді швидкому ухваленню законопроекту, який розробили досвідчені адвокати та юристи, залучені Реанімаційним пакетом реформ, також стали впливові депутати з груп "Економічний розвиток" та "Суверенна європейська Україна", які тепер намагаються позиціонувати себе прибічниками Майдану. Зокрема, показовою була поведінка всієї групи "Економічний розвиток", яка майже повністю складалася з депутатів-мажоритарників, що вийшли з фракції Партії регіонів. У березні 100% групи не підтримали закон про очищення судів. У квітні такі затяті противники становили 36% від всього складу "Економічного розвитку". Серед них депутат-акордеоніст Яків Табачнік, власник "ЗАЗу" Таріел Васадзе, одеські мажоритарники Віктор Барвіненко, Олександр Пресман, Юрій Крук. "Суверенна європейська Україна" у квітні дала лише 75%, тоді як у березні за очищення судів виступали аж 86%.
Зокрема, у березні та квітні очищення судової влади намагалися провалити такі "народні обранці": батько Володимир Кацуба (в.о. 176 – м. Дергачі, Люботинський р-н Харківської області) та його син Сергій Кацуба (в.о. 92 – Білоцерківський, Володарський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський райони, частина Сквирського району). В журналістських розслідуваннях "Наших грошей" вони фігурують серед основних фаворитів тендерів та мають бізнес-зв'язки із сім'єю прокурорів-втікачів Пшонок. Проти очищення судів були ще кілька показових осіб: київський олігарх Василь Хмельницький, а також Володимир Зубик (в.о. 195 – Соснівський район м. Черкаси, Драбівський, Чигиринський, Чорнобаївський райони Черкаської області), якого пов'язують з діяльністю компанії "Лівелла", через яку у 2010 році "відмили" кілька мільярдів гривень – від продажу незаконно ввезених сім'єю Януковича в Україну нафтопродуктів.
В умовах зовнішньої загрози голосування за закон про очищення влади стає яскравим свідченням турботи чи нехтування національними інтересами. Всього у Верховній Раді засіло майже 140 зрадників, які восени спробують прорватися до парламенти та зірвати не лише очищення влади, а й закони, спрямовані на зміцнення національної армії та продовження Євроатлантичного курсу України. Незабаром активісти оприлюднять прізвища цих "діячів" окремим списком – для поширення по всій Україні. Не допустити їх обрання – наш спільний громадянський обов'язок.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.