Дмитро Тузов Політичний оглядач

Активізація Медведчука й до чого тут телеканал "ZIK"?

22 січня 2018, 14:43

Телеканал "ZIK" "відхрестився" від Медведчука. Але деякі питання залишились. Нагадаю, що Роксана Руно, яка не лише вела програму "Зіткнення", а й очолювала інформаційні проекти, заявила наступне:

"Тема "заложников спасли благодаря Медведчуку", а спикер по ней сам Медведчук мне не подходит. Ни мне ни каналу. Я НЕ буду приглашать его в студию, выводить его звонком или "спускать" ведущим (которые и не подозревали о таком возможном счастье, как и многом другом))

Да, это позиция, как меня попросили уточнить в ответ, и разговор при свидетелях.

Я не принимаю от руководства такие настоятельные просьбы.

В условия "отсутствия" таких пожеланий в департаменте было вложено много усилий, это одно из условий моего прихода. Это важно".

Цю заяву пані Руно зробила 17 січня. Але раніше, 9 січня, генпродюсер телеканалу Наташа Влащенко у своєму ФБ написала ось про що:

"Друзья мои, хотела бы с вами поговорить вот на какую тему

Демократия, свобода слова предполагают жесткий, честный разговор как с друзьями, так и с врагами

Исключения – государственные преступники, вина которых доказана. Хотя Усама бен Ладен давал интервью известным телеканалам и титулованным журналистам. В мире к этому относятся следующим образом: если человек ньюзмейкер (с любым знаком) – то он может и должен появится в СМИ. Ибо их задача – информировать своих граждан

Итак, мой вопрос в следующем: кто, с вашей точки зрения, НЕ может быть показан на украинском ТВ и почему?"

Я не можу стверджувати, що питання генпродюсера було таким собі зондуванням грунту "під Медведчука": наскільки аудиторія готова побачити цього персонажа в ефірі. Але, схоже, що генпродюсерка "намацувала" межу можливого, за якою почнеться відверте несприйняття й відторгнення вже напрацьованої аудиторії. Чи означає це, що якісь ідеї й розмови про появу доволі контроверсійних особистостей мали місце?

Після заяви Роксани Руно знавці одразу звернули увагу на те, що, мовляв, Віктор Медведчук – особа непублічна. Його й раніше витягнути на ефір було проблематично. Він був не надто публічним й за часів Кучми. Такий собі "сірий кардинал". З'являвся в ефірі. Але – не часто й в перевірених проектах.

Але ось що кинулося у вічі в останні дні. Політолог Михайло Басараб описав дивний епізод:

"Кілька днів тому я зробив допис про загрозливе зростання присутності і впливу Медведчука. Наголосив на тому, що у такій ситуації персонально винен Порошенко. Також пояснив, чому саме це небезепечно для чинного.

Пропагандисти Медведчука використали частину мого допису, у якій йдеться про зростання його впливу і політичної ваги. Додали щось від себе і випустили "джинсову" новину про те, що політолог Басараб бачить чудові політичні перспективи для Медведчука.

Розмістили це на кількох "зливайках". Це, до речі, вже другий такий випадок".

Думаю, що ці маніпуляції можуть свідчити про активізацію піар-служб Медведчука, які, несподівано, почали турбуватись стосовно його іміджу.

І як тут не згадати слова кума Медведчука – президента РФ Владіміра Путіна. Який раніше назвав його... українським націоналістом. Ніби познущався з справжніх українських націоналістів й подав сигнал своїм прибічникам в Україні – мовляв, маємо достойну кандидатуру. Готуйтеся до виборів.

І це зовсім не означає, що Медведчука можуть готувати в якості альтернативи Порошенку. (Хоча й цього виключати не можна. Мовляв, вам не подобається діючий Президент? Так у нас є ще "кращий"). А ось сигнал для активізації підконтрольних Віктору Медведчуку організацій та симпатиків напередодні виборчого сезону 2019 – цілком очевидний. Який передбачає інформаційну активізацію "сірого кардинала". За такого сценарію "пілотна" поява Віктора Медведчука в українському ефірі була лише справою часу.

Чи буде втягнуто телеканал "ZIK" (або, точніше, окремі його ефірні сегменти) у якийсь сумнівний політичний проект напередодні парламентських й президентських виборів? Та ще зважаючи на те, що власник телеканалу Петро Димінський переживає не найкращі у своєму житті часи. Утримання телеканалу – справа недешева. На жаль, телеканали в Україні, здебільшого, збиткові з точки зору фінансів (а не політичних впливів). Рекламний ринок невеличкий і його не вистачає навіть "монстрам". Тим, хто цей ринок традиційно й контролює.

Футбольний клуб "Карпати" також важко віднести до прибуткового бізнесу. Тож спокуси "здати" канал в оренду, напевно, існують. Але подібна угода (якби така неприємність раптом сталась), може бути смертельною. Мені, як глядачу цього телеканалу, залишається сподіватись, що залаштункової зради не станеться. Та й відомі журналісти, які працюють на каналі, не допустять такого кульбіту. Думаю, й власник це розуміє. Але факт останнього демаршу примушує не лише напружитись, а й уважніше стежити за тим, що відбуватиметься в ефірі телеканалу "ZIK".

Коментарі — 13
Олексій Мазур _ 24.01.2018 13:16
IP: 91.221.65.---
Зараз екс-ведучу ZІтКнення піднімають як прапор боротьби проти реваншизму-медведчукізму на ZIKу. Не поспішайте робити героїню з такої ж по суті як і наташа (1960 р.н.) влащєнка, бо українофобія медведчука, з яким руно відмовилася робити інтерв'ю, нічим не краща/гірша українофобії червоненок, добкіних, долинських, вілкулів, балицьких тощо, яких руно залюбки запрошувала на своє "Зіткнення".
Вони там були регулярними гостями і мали можливість безперешкодно поширювати мову ворожнечі і ненависті до всього українського. Це була політика, з якою погоджувалася і руно. Бо саме для цього її зі 112-го взяли на канал "туркмен-мажор" гайгисиз гелдієв і наташа (1960 р.н.) влащєнка, які теж раніше працювали на 112-ому. Головний задум – повернути на канал всю реваншистську нечисть, уподібнити україноцентричний канал до захарченківського 112-го і мураєвського НьюзВану.
І місія виконана! На жаль, успішно. Завдяки таким як гайгисиз, наташа і роксана в тому числі. Кожен долучився як міг. По максимуму.
runner _ 24.01.2018 00:39
IP: 93.73.50.---
Не першою і не другою особою в державі називав себе спікер Ткаченко
Антон Рогач _ 23.01.2018 17:25
IP: 92.113.79.---
Бійці з невидимого фронту щось накручують. Сам в тому переконався- забанили на ЗІку не лише на всеукраїнському, а і провенційному. Невже за те, що,ненароком, назвав голову ВР п.Парубія українським націоналістом у вишитій сорочці, але без кутасіків.На відміну від Литвина (кол.голова ВР), який величав себе не першою і не другою особою в державі, п.Парубій міг би за себе постояти, хоча б коли б домігся прийняти проект закону про виборчий кодекс у його редакції та редакції пп.Чумака,Ємця,Писаренка тощо.
До слова, не думаю, що забанили через те, О.Барна,виносив з парламенської трибуни Яценюка, вхопивши за непристойне місце.Але альтернативний проект останнього про вибори до ВР на мажоритарній основі- не в кут, ні в двері.
Не виключено, що нещасний випадок з п. Димінським, вищестоящі використають, як тиск для зміни редакційної політики ZIKy. Приклад з Оксаною Руно Насторожує.
Orest Jj _ 23.01.2018 10:48
IP: 77.52.83.---
Місько Зл:
сього на зіку в наташі три рубля і ваша влащенко, був портнов, про що тут ще можна говорити...зік таке ж лайно, як ньюсван, 112, інтер
портнов – спец высокого уровня. Такого спеца конче не хватает ныне в юриспруденции
Місько Зл _ 23.01.2018 05:54
IP: 77.123.179.---
сього на зіку в наташі три рубля і ваша влащенко, був портнов, про що тут ще можна говорити...зік таке ж лайно, як ньюсван, 112, інтер
Vladimir Omelyanov _ 22.01.2018 22:34
IP: 35.205.22.---
Думаю запрошення Влащенко на відносно незалежний канал це помилка,осьІ сьгоднішній гість Портнов цьому підтверження.
Сергій Губатюк _ 22.01.2018 22:22
IP: 93.73.224.---
вся ця історія свідчить про пряме, чи опосередковане придбання ЗІКа медведчуком
Анатолій Семенченко _ 22.01.2018 22:02
IP: 77.120.144.---
Якщо Медведчук з'явиться на каналі ZIK всупереч волі Роксани, то цей канал для українських патріотів перестане існувати, а на телевізійній кар'єрі Влащенко Наташі у майбутньому можна буде поставити жирний хрест, як і на власникові телеканалу.
Andrey Kononenko _ 22.01.2018 19:17
IP: 188.163.73.---
taksist:
два роки тому коли зік ліг під москалів всі порядні люди перестали його дивитися і перестали на нього ходити. дивляться лише неперебірливі барани і ходять клоуни, які погодилися з українського питання робити цирк та диспут.
Где твой зик под москалей ложился? Про него говорят как про очень проукраинский канал.
Штефан Добрий _ 22.01.2018 19:01
IP: 35.195.176.---
Пан Тузом мабуть не помітив, що головним героєм телеканалу є Саакашвілі. Міняти таку важливу персону на Медведчука це дійсно самогубство...
Orest Jj _ 22.01.2018 15:49
IP: 35.205.33.---
Когда в стране хунта править, то показывать естественно нечего, кроме брехни.
руслан49 _ 22.01.2018 15:24
IP: 37.55.151.---
2010 року Димінський продав 50 % акцій футбольного клуба Карпати офшорній компанії, яку пов'язують з Коломойським. Ось що треба знати, щоб зрозуміти інформаційну політику телеканала ZIK.
Леонид Шкляр _ 22.01.2018 15:04
IP: 35.205.171.---
Що не канал – то лайно! Навіщо ZIKу Влащенко? Блін, де вона тільки не працювала? В Україні буде хоч один справжній український канал без джинси, скандальності, гонитвою за дешевими рейтингами? Думаю – не скоро. А жаль.
Корупція1206 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982 Річниця Майдану74
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter