11 квітня 2024, 20:20

Литовська Viči завозила до росії товари військового призначення?

Plungės kooperatinė prekyba – компанія групи Vičiūnai, відомої у нас під брендом VICI, – більше десяти разів завозила на свій завод у Совєтську Калінінградської області підсканкційні товари подвійного призначення, які можна використовувати для ведення війни.

Про це повідомляє портал delfi з посиланням на lrt.lt.

Згідно з публікацією, з Литви до Калінінграда група "Вічунай" завозила вироби і технології, які належать до групи товарів, що використовуються у воєнних діях. Plungės kooperatinė prekyba – компанія з групи Vičiūnai, відомої у нас під брендом VICI, – "більше десяти разів завозила на свій завод у Совєтську Калінінградської області підсканкційні товари подвійного призначення, які можна використовувати для ведення війни".

Водночас, компанія "Вічюнай" заперечує, що завезені деталі – військового призначення. За версією компанії – це деталі для ремонту обладнання, яке працює на підприємстві.

Але навіть і в такому, лайт-варіанті лишається питання: ці комплектуючі перебувають у номенклатурі товарів, на які накладено санкції ЄС? Адже й за таких обставин обладнання компанії працює на пожвавлення російської економіки, чи не так? Наразі митний департамент Литви розпочав розслідування порушення санкцій підприємством групи Vičiūnai. У відомстві повідомляють, що компанія Plungės kooperatinė prekyba займається постачанням різної техніки на завод Vičiūnai-Rus у Совєтську. За даними пор-талу lrt.lt, на сьогоднішній день у цьому списку щонайменше 50 найменувань товарів, на які накладені санкції ЄС, США, Великої Британії та Японії. Експорт і вивезення цих товарів до російської федерації заборонено з метою обмеження можливості Росії підвищувати ефективність армії.

Чи є важливою інформація про ймовірність постачання в росію підсанкційних товарів в умовах, коли цивілізований світ проводить санкційну політику щодо країни-агресора? Звісно, так. І на цю інформацію відреагував президент Литовської Республіки Гітанас Науседа.

Цікаво, що на сайті самої компанії жодних пояснень щодо цих звинувачень, станом на сьогодні, 11 квітня 2024 року, немає. Принаймні, я їх не побачив.

Чому? В компанії вважають цю інформацію щодо постачань в росію товарів, які перебувають під забороною на ввезення в РФ, не вартою уваги? Чи просто не можуть пояснити, що відбувається?

Також у публікації нагадується, що мер міста Каунас Вісвалдас Матійошайтіс та члени його родини, яким належить Vičiūnai, так і не продали свій бізнес у росії, попри численні обіцянки. Також литовські ЗМІ повідомляли про те, що керівництво Vičiūnai під час міжнародних зустрічей представляє росію і позиціонується як "гордість російської харчової промисловості".

Цікаво, що за день до виходу цього розслідування компанія заявила про продаж активів в росіі новоствореній УК "Группа Океан". І це теж обставина, яка варта уваги. На тому ж сайті компанії є повідомлення від 18.07.2022 року щодо рішення про продаж компанії "Вічюнай-Рус" у контексті виходу компанії "Вічюнай" з російського ринку у зв'язку із вторгненням росії в Україну. У цьому повідомленні міститься наступна інформація: "За словами консультантів з продажу бізнесу, ймовірно процес продажу бізнесу завершиться влітку цього року." Як тепер відомо, процес продажу не завершився ані влітку 2022 року, ані влітку 2023-го. Лише зараз представники "Вічюнай" повідомили про продаж цього активу. Президент Литви Гітанас Науседа визнав, що затримка (з продажем компанії) "була надто довгою". Цікаво, як довго процес виходу з російського ринку ще триватиме, і хто, зрештою, стане реальним власником компанії "Вічюнай Рус", яка працює на території росії, за російським законодавством, сплачує податки в російський бюджет, створює робочі місця і, можливо (очікуємо на результати розслідування), порушує санкційну політику країн ЄС щодо росії – країни, яка продовжує криваву війну в Україні, вбиває й калічить людей, й активно руйнує цивільну інфраструктуру. Зокрема – енергетичну. Тож сподіваємось, що неупереджене і ретельне розслідування буде проведено владою Литовської республіки у розумні й прийнятні терміни.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

На ''інтронізацію'' Путіна. Росія: шлях від ''Третього Риму'' до Четвертого Рейху

Сьогодні в Кремлі російський диктатор проводить власну "інтронізацію" – з собою, довічним імператором-президентом, попами у розшитих золотом рясах, військовими, які вбивають людей (не лише українців, а й власних підданих, яких женуть на війну)...

Захист бізнесу як складова українського опору

На минулому тижні Офіс генерального прокурора відзвітував, що завершив аудит кримінальних проваджень, які були порушено проти бізнесу і закрив близько 19% з них...

Лудоманія чи бойові дрони? Майданчики ігрової залежності – заборонити на період війни, всі гроші – на фронт!

Куди підуть мільярди – на віртуальні лохотрони й в кишені ділків чи на Сили Оборони і захист країни? Коли цю колонку було написано, прийшла трагічна звістка: на фронті загинув сержант 59 бригади Павло Петриченко...

The Russian Orthodox Church, which calls for a "holy" war, as a factor of global terrorism

The Estonian Minister of Internal Affairs compared the Russian Orthodox Church with Islamic terrorists, who also conduct a "holy war against the West...

Литовська Viči завозила до росії товари військового призначення?

Plungės kooperatinė prekyba – компанія групи Vičiūnai, відомої у нас під брендом VICI, – більше десяти разів завозила на свій завод у Совєтську Калінінградської області підсканкційні товари подвійного призначення, які можна використовувати для ведення війни...

Russia's plan for Ukraine. The main mistakes of the West in understanding Russia. Part 2

Continuation. The first part is here Recently, Deputy Chairman of the Russian Security Council Dmitry Medvedev addressed Russians against the backdrop of a map of Eastern Europe that demonstrates the Kremlin's aspirations...