11 квітня 2024, 20:20

Литовська Viči завозила до росії товари військового призначення?

Plungės kooperatinė prekyba – компанія групи Vičiūnai, відомої у нас під брендом VICI, – більше десяти разів завозила на свій завод у Совєтську Калінінградської області підсканкційні товари подвійного призначення, які можна використовувати для ведення війни.

Про це повідомляє портал delfi з посиланням на lrt.lt.

Згідно з публікацією, з Литви до Калінінграда група "Вічунай" завозила вироби і технології, які належать до групи товарів, що використовуються у воєнних діях. Plungės kooperatinė prekyba – компанія з групи Vičiūnai, відомої у нас під брендом VICI, – "більше десяти разів завозила на свій завод у Совєтську Калінінградської області підсканкційні товари подвійного призначення, які можна використовувати для ведення війни".

Водночас, компанія "Вічюнай" заперечує, що завезені деталі – військового призначення. За версією компанії – це деталі для ремонту обладнання, яке працює на підприємстві.

Але навіть і в такому, лайт-варіанті лишається питання: ці комплектуючі перебувають у номенклатурі товарів, на які накладено санкції ЄС? Адже й за таких обставин обладнання компанії працює на пожвавлення російської економіки, чи не так? Наразі митний департамент Литви розпочав розслідування порушення санкцій підприємством групи Vičiūnai. У відомстві повідомляють, що компанія Plungės kooperatinė prekyba займається постачанням різної техніки на завод Vičiūnai-Rus у Совєтську. За даними пор-талу lrt.lt, на сьогоднішній день у цьому списку щонайменше 50 найменувань товарів, на які накладені санкції ЄС, США, Великої Британії та Японії. Експорт і вивезення цих товарів до російської федерації заборонено з метою обмеження можливості Росії підвищувати ефективність армії.

Чи є важливою інформація про ймовірність постачання в росію підсанкційних товарів в умовах, коли цивілізований світ проводить санкційну політику щодо країни-агресора? Звісно, так. І на цю інформацію відреагував президент Литовської Республіки Гітанас Науседа.

Цікаво, що на сайті самої компанії жодних пояснень щодо цих звинувачень, станом на сьогодні, 11 квітня 2024 року, немає. Принаймні, я їх не побачив.

Чому? В компанії вважають цю інформацію щодо постачань в росію товарів, які перебувають під забороною на ввезення в РФ, не вартою уваги? Чи просто не можуть пояснити, що відбувається?

Також у публікації нагадується, що мер міста Каунас Вісвалдас Матійошайтіс та члени його родини, яким належить Vičiūnai, так і не продали свій бізнес у росії, попри численні обіцянки. Також литовські ЗМІ повідомляли про те, що керівництво Vičiūnai під час міжнародних зустрічей представляє росію і позиціонується як "гордість російської харчової промисловості".

Цікаво, що за день до виходу цього розслідування компанія заявила про продаж активів в росіі новоствореній УК "Группа Океан". І це теж обставина, яка варта уваги. На тому ж сайті компанії є повідомлення від 18.07.2022 року щодо рішення про продаж компанії "Вічюнай-Рус" у контексті виходу компанії "Вічюнай" з російського ринку у зв'язку із вторгненням росії в Україну. У цьому повідомленні міститься наступна інформація: "За словами консультантів з продажу бізнесу, ймовірно процес продажу бізнесу завершиться влітку цього року." Як тепер відомо, процес продажу не завершився ані влітку 2022 року, ані влітку 2023-го. Лише зараз представники "Вічюнай" повідомили про продаж цього активу. Президент Литви Гітанас Науседа визнав, що затримка (з продажем компанії) "була надто довгою". Цікаво, як довго процес виходу з російського ринку ще триватиме, і хто, зрештою, стане реальним власником компанії "Вічюнай Рус", яка працює на території росії, за російським законодавством, сплачує податки в російський бюджет, створює робочі місця і, можливо (очікуємо на результати розслідування), порушує санкційну політику країн ЄС щодо росії – країни, яка продовжує криваву війну в Україні, вбиває й калічить людей, й активно руйнує цивільну інфраструктуру. Зокрема – енергетичну. Тож сподіваємось, що неупереджене і ретельне розслідування буде проведено владою Литовської республіки у розумні й прийнятні терміни.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

The Russians hit children's hospitals. What should the answer be?

The Nazis frequently bombed large cities such as London and Manchester, Liverpool, Birmingham, and Coventry. The Nazis shot Barcelona and Kyiv from the air...

Помста. Відплата. Вендета.

Збір на далекобійні дрони для Головного управління розвідки Міністерства Оборони України: 🔗Посилання на банку https://send.monobank...

Як ведуть коаліційні війни і навіщо меншим країнам атомна бомба

Як закрити Скриню Пандори, яку відкрила Росія? Я знаю – ви мені скажете, що нам ніхто нічого не винен. Що треба було не дозволяти (невідомо, яким чином) "нашим" політикам роззброювати армію, треба було побороти корупцію, думати, кого ми обираємо і так далі за текстом...

І на борту цього дрона буде написано: ''Це вам за Харків, тварі!''

Замість епіграфу: Збір на далекобійні дрони для ГУР МОУ 🔗Посилання на банку тут. Номер картки банки 5375 4112 1344 2465 Я розумію всі емоції в соцмережах на адресу росіян...

Тактична медицина для всіх. Замінимо емоції кваліфікаціями, холодним розумом, знаннями і підготовкою

Ми можемо бути емоційними й проклинати російських вбивць та їхнього диктатора Путіна нескінченно. Щодня і щохвилини. За зламані долі мільйонів людей, зруйновані міста, за війну з елементами геноциду проти українців...

Як спрямувати мільярди на дрони, а не на віртуальні рулетки

Знаєте деякі значення англійського слова "gamble"? Авантюра – якщо це іменник, ризикувати – якщо дієслово. Мабуть в цьому суть компаній, які називаються гемблінговими...