Віктор Ющенко 1997 р: ''Архітектура грошової маси залежить від виважених дій Національного банку...''
Сьогодні переглядав свої старі інтерв'ю і випадково розкопав чи не єдине – з Віктором Ющенком, за 1997 рік, коли він перебував на посаді голови Національного банку.
Тоді я працював для Освітньої програми ринкових реформ, готуючи на її замовлення телепрограму про економіку "Щотижня". До Ющенка мене направили вперше, бо до останнього часу "Програма" співпрацювала з Віктором Пинзеником, але несподівано його "пішли" у відставку, замінивши на тоді нікому ще не відомого Сергія Тигіпка.
"Візьми у Ющенка хороше інтерв'ю, – напучувала мене наш директор, – він дуже розумний, прозахідний і американці хочуть підготувати з нього хорошого Президента". Однак хорошого інтерв'ю так і не вийшло.
Справа в тому, що бездоганно одягнутий в іноземний костюм, елегантний, як європеєць, голова НБУ, говорив не українською мовою, а якимись суцільними банківськими термінами, що мали таке ж іноземне походження. Це було дуже важко зрозуміти, а ще важче "перекласти" на мову телеглядачів. Втім, його слова заворожували, як шаманська молитва і вже на другій хвилині я відчув, що банківська сфера – для нього, як поезія. "Архітектура грошової маси", – метафора застрягла у пам'яті міцно, ніби скалка.
Пізніше багато людей мені розповідали про непересічні аналітичні здібності Віктора Ющенка, який на льоту розумів тенденції та окремі тренди і вмів заробляти для держави гроші буквально з повітря...
Так от дивлюся я тепер на нього і не розумію – чому ж один з найкращих вітчизняних банкірів нічого не зробив для порятунку гривні. Точніше розумію, що він усе прекрасно розуміє, але не можу зрозуміти мотив бездіяльності Президента.
Невже справді постійна політична боротьба потягнула за собою таке видозмінення сутності, що йому байдуже, що буде з нашою країною – аби політичні опоненти повиздихали?!
Перечитую старі записи і відчуваю сором – тепер мені справді шкода, що я брав тоді оте інтерв'ю...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.