10 листопада 2021, 15:02

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий. Навіть після вступу в силу закону "про олігархів" тепер прив'язати їх до нього вже неможливо, адже він продав 100% власності, а не якусь незначну частину.

Критики розповідають про нібито "фіктивну" угоду, але це не так.

Фіктивно бізнес продав Володимир Зеленський – після перемоги на виборах переписав свою частку в 95 кварталі на Сергія Шефіра, якого потім призначив на посаду 1-го помічника.

Фіктивним треба вважати те, що після обрання президент Зеленський позбувся частки в офшорних компаніях, але при цьому три, або чотири "сімейних" офшори (згідно декларації), залишились у власності його дружини.

А от Порошенко свої два телеканали продав по-справжньому і до кінця. Є розстрочка на 5 років, тож якщо нові власники не викуплять свої частки – їх викупить іноземний інвестор потім. Причому, знаючи Порошенка, можна бути впевненим, що той інвестор не буде з Росії.

Окремо хочу відповісти екс-депутату Блоку Петра Порошенка Сергію Лещенку, який в ефірі 4 каналу взявся порівнювати продаж 5-го і Прямого з розпаюванням 1+1 Коломойським. Сергій, ти маєш розуміти арифметику, тому запам'ятай основні цифри:

• В 2017 році Коломойський переписав 7,5% акцій Плюсів на 27 співробітників, причому журналісти отримали, здебільшого, символічні 0,1%.

• У 2020 році Укрзалізниця, яка тобі платить гроші, вперше за 3 роки отримала 11,9 млрд грн збитку.

А от Порошенко зробив свої колишні телеканали незалежними юридично і від себе, і, що важливіше, від Зеленського. Демократія і свобода ЗМІ – понад усе.