1 квітня 2009, 17:29

90-річчю ВЛКСМ присвячується – ''як я спалив свій комсомольський білет''

Горіла ця червона книжечка погано. Таке враження, що картон був з домішкою полімеру. При цьому вона немилосердно смерділа.

"Ти переконаний, що хочеш його палити"? – запитав мене мій товариш на кухні гуртожитку N6 Київського педінституту, – "Може просто його спустити у сміттєпровід, бо вже дихати нічим". "Доній свій білет на мітингу спалив, а я у сміттєпровід викину?! Ні я також його допалю", – категорично відказав йому я.

Те, що я не потрапив на мітинг рідної Української Студентської Спілки (УСС), бо захворів, тоді видавалося замало не найбільшою особистою трагедією:-). В ті дні Олесь Доній зібрав понад тисячу комсомольських квитків, які всі звикло називали суржиком "комсомольський білет", і в присутності їх власників – зробив цілоспалення під "ярмом", як ми іронічно охрестили так звану "арку возз'єднання" біля філармонії у Києві.

За кілька місяців у нашому педінституті ми добилися розпуску комсомольської організації. Втім, першим, хто розпустив комсюків, став Київський державний університет. Причому на чолі процесу розпуску в КДУ – був теперішній віце-спікер Микола Томенко, який замість комітету комсомолу очолив тоді конфедерацію молодіжних організацій, де були і СНУМ, і УСС, і соціал-демократи.

Йшов 1990 рік.

Тому, коли через 20 років у 2009 році я побачив зелені вогники, які символізували голосування понад 50 моїх однопартійців за відзначення 90-ї річниці ВЛКСМ, я не повірив власним очам. Можливо довкола мене не ліво-центристи, а махрові комуністи з Леніним в голові? Але побачивши, як натискуючи кнопку "за", усміхаються колеги, переконався, що все гаразд. Просто для них, "східняків", поняття ВЛКСМ не несе і половини того ідеологічного навантаження, яке бачимо в ньому ми.

Але чи варто дивуватися різності навіть в одній партії, або в одному блоці? Ціла країна складається з різних людей і при цьому чудово тримається купи. Останній перепис населення засвідчив, що в Україні лише 67,5% визнають рідною українську. Але це ж не привід влаштовувати етнічну чистку?

Ми живемо в місті, а понад 30% – в селі. Хтось вважає гідним прикладу цілком реального Романа Шухевича, а хтось – вигаданого, ідеально-прилизаного Павку Корчагіна. Хтось ходить до греко-католицької церкви, а хтось є вірним УПЦ МП.

Але усі ми – українці. Бо УКРАЇНЕЦЬ – це інтегральне поняття, ширше за мову спілкування, церковну конфесію, кумирів молодості або навіть політичні погляди.

Однак чи багато політичних партій розуміють і сприймають цю різність? Кампанія 2004 року жорстко розділила країну на україномовний, співчуваючий помаранчевим Захід та Центр, – з одного боку, та російськомовний, закоханий у блакитних, Схід та Південь – з іншого. Тепер, поглядаючи у минуле, розумію, що ми лише дивом уникли дезінтеграції країни, або ще гірше, громадянської війни.

Наразі ситуація змінилася. БЮТ недарма здобув прихильників у всіх регіонах бо, як засвідчило останнє голосування, в нас є не тільки "націонал-демократи", але й класично налаштовані "східняки". Але і ПР знайшла співчуваючих навіть у Тернополі, хоч я і не вірю в 10%, намальовані на останніх виборах.

І як це не дивно, мене таке різноманіття тішить. Адже попереду президентські вибори і я дуже не хочу, щоб країну знову розривали навпіл.

Треба сприймати те, що ми різні. Але ми всі – українці.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...