Молдовське питання і мовчання Ющенка та Яценюка.
Розпочався другий тиждень після подій у Кишиневі, а українські політики тримають паузу, чекаючи чи то сигналів Банкової, чи то з моря погоди.
Цілком зрозумілою є мовчанка Прем'єра – сфера зовнішньої політики належить Президенту і йти поперед батька в пекло було б некоректним і шкідливим для інтересів держави.
Однак гра у мовчанку, яку затіяв Віктор Андрійович, є сумнівною та недоречною. Адже складається враження, що Україна не має інтересів у молдовському регіоні. Але це не так.
Звинувативши Румунію у організації безладів у Кишиневі, комуністичне керівництво Молдови черговий раз продемонструвало свою відданість проросійському курсу. Проросійська Молдова на західному кордоні України, як і територіальна суперечка з Румунією, створюють ізоляційний пояс, що віддаляє нашу країну від Євросоюзу.
Тим часом активна дипломатична підтримка Румунії у молдовському питанні – могла б допомогти пошуку взаєморозуміння з цієї новою країною Євросоюзу і, водночас, послабила б позиції молдовських комуністів на міжнародній арені. Тим більше, що саме Молдова є залежною від України, а не навпаки.
Олег Тягнибок, який учора прокоментував події в Молдові каналу 1+1, зосередився на можливих територіальних претензіях Румунії до України. Однак український націоналіст промовчав про те, що румунські націоналісти, в середовищі яких постійно мусується ідея переділу кордонів, мають таку ж незначну підтримку у румунському суспільстві, як і їх українські колеги.
Натомість українським політикам центристського спрямування, а особливо Президенту Ющенку, у своїх стосунках з Румунією потрібно вести діалог з чинною владою, представленою більш поміркованими політиками, які не підтримують румунських націоналістів.
На фоні відсутності коментарів українського Президента та українського МЗС щодо подій у Молдові, особливо відвертим виглядає мовчання Арсенія Яценюка. Політик, який походить з багатонаціональної Буковини, майбутній кандидат у Президенти, що чекає, коли підросте до 35 років, Арсеній просто не повинен мовчати.
"Переховування у кущах" личило би "кролику", але аж ніяк не людині, яка заявляє про свої президентські амбіції і так захоплено висловлюється на телеканалі ІНТЕР з будь-яких питань: від Національного банку до розвитку сільського господарства.
Пан Яценюк мовчить, бо насправді ще не готовий ставати президентом і справді самостійно формувати свою зовнішньополітичну позицію, незалежно від вказівок, які тепер затримуються з Банкової.
А щодо можливого ставлення до Вороніна, цікавим є факт обміну територіями, який був здійснений на прохання Молдови. Україна дала можливість сусідці вийти на узбережжя Чорного моря і збудувати там єдиний у республіці міжнародний вантажний порт. У відповідь Молдова мала передати вузьку смугу своєї землі, по якій проходить одна з важливих українських доріг.
Думаєте передала?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.