13 квітня 2009, 11:12

Молдовське питання і мовчання Ющенка та Яценюка.

Розпочався другий тиждень після подій у Кишиневі, а українські політики тримають паузу, чекаючи чи то сигналів Банкової, чи то з моря погоди.



Цілком зрозумілою є мовчанка Прем'єра – сфера зовнішньої політики належить Президенту і йти поперед батька в пекло було б некоректним і шкідливим для інтересів держави.

Однак гра у мовчанку, яку затіяв Віктор Андрійович, є сумнівною та недоречною. Адже складається враження, що Україна не має інтересів у молдовському регіоні. Але це не так.

Звинувативши Румунію у організації безладів у Кишиневі, комуністичне керівництво Молдови черговий раз продемонструвало свою відданість проросійському курсу. Проросійська Молдова на західному кордоні України, як і територіальна суперечка з Румунією, створюють ізоляційний пояс, що віддаляє нашу країну від Євросоюзу.

Тим часом активна дипломатична підтримка Румунії у молдовському питанні – могла б допомогти пошуку взаєморозуміння з цієї новою країною Євросоюзу і, водночас, послабила б позиції молдовських комуністів на міжнародній арені. Тим більше, що саме Молдова є залежною від України, а не навпаки.

Олег Тягнибок, який учора прокоментував події в Молдові каналу 1+1, зосередився на можливих територіальних претензіях Румунії до України. Однак український націоналіст промовчав про те, що румунські націоналісти, в середовищі яких постійно мусується ідея переділу кордонів, мають таку ж незначну підтримку у румунському суспільстві, як і їх українські колеги.

Натомість українським політикам центристського спрямування, а особливо Президенту Ющенку, у своїх стосунках з Румунією потрібно вести діалог з чинною владою, представленою більш поміркованими політиками, які не підтримують румунських націоналістів.

На фоні відсутності коментарів українського Президента та українського МЗС щодо подій у Молдові, особливо відвертим виглядає мовчання Арсенія Яценюка. Політик, який походить з багатонаціональної Буковини, майбутній кандидат у Президенти, що чекає, коли підросте до 35 років, Арсеній просто не повинен мовчати.

"Переховування у кущах" личило би "кролику", але аж ніяк не людині, яка заявляє про свої президентські амбіції і так захоплено висловлюється на телеканалі ІНТЕР з будь-яких питань: від Національного банку до розвитку сільського господарства.

Пан Яценюк мовчить, бо насправді ще не готовий ставати президентом і справді самостійно формувати свою зовнішньополітичну позицію, незалежно від вказівок, які тепер затримуються з Банкової.

А щодо можливого ставлення до Вороніна, цікавим є факт обміну територіями, який був здійснений на прохання Молдови. Україна дала можливість сусідці вийти на узбережжя Чорного моря і збудувати там єдиний у республіці міжнародний вантажний порт. У відповідь Молдова мала передати вузьку смугу своєї землі, по якій проходить одна з важливих українських доріг.

Думаєте передала?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...