Міжнаціональний мир чи після виборче протистояння?
Перепочинок, який ми отримали до кінця виборчої кампанії, закінчується з кожним днем, що наближає країну до голосування. Як тільки відпаде необхідність у толерантному ставленні до мовної проблеми з боку влади, – двісті надцять а може й більше нардепів, кинуть країну в нове протистояння з невизначеним результатом.
40,4% громадян України вважають, що російська може бути офіційною в тих областях, де цього бажає більшість населення. Рівно третина – за російську, як другу державну. Здавалося б ще одне пересічне опитування, що має готувати громадську думку до неминучості зміни Закону про мови. Перепочинок, який ми отримали до кінця виборчої кампанії, закінчується з кожним днем, що наближає країну до голосування. Як тільки відпаде необхідність у толерантному ставленні до мовної проблеми з боку влади, – двісті надцять а може й більше нардепів, кинуть країну в нове протистояння з невизначеним результатом.
Те, що це викличе таки протистояння, сумніватися не доводиться. Дані цього ж опитування безсторонньо фіксують величезний рівень нетерпимості, з якою здебільшого україномовні українці ставляться до ідеї посилення позицій російської.
Лише трохи більше 7% опитаних у Західному регіоні вважають, що російська може бути державною. Більше половини опитаних західняків переконані, що російську слід виключити з офіційного спілкування взагалі. Особисто я мешканець Києва з 1985 року, але підтримую також нібито "західну" непримиренну позицію.
Поки національний мир не зруйнований і протистояння ще не почалось, я закликаю авторів змін до Закону про мови відкликати свій законопроект. Ми можемо досхочу ховатися за формулюваннями, але його результат буде один – розпалювання міжнаціональної ворожнечі, руйнування досить складно досягнутого статус-кво.
Втім, майже впевнений, плювати вони хотіли на заклики та міжнаціональний мир в Україні. Раз прийняття цих змін невідворотнє, значить таке випробування нам треба пройти. Відтак, як у всі інші часи, тепер все залежатиме не від якогось закону, а від позиції кожного з нас. Тож після прийняття цього закону – ні слова російською, якщо тільки перед вами не 100% іноземець з Москви.
Я знаю російську, англійську і польську, але 100% громадян України також знають українську. Тож моє знання, не має жодного відношення до моєї позиції, як не зупинило прийняття цього закону знання української переважною більшістю громадян. Якщо ви хочете протистояння, якщо ви закликаєте до протистояння, якщо ви програмуєте протистояння – майте мужність його витримувати.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.