26 грудня 2014, 14:50

Керівництво АП посилюють політичним топ-менеджером. Ковальчук переходить на Банкову?

Віталій Ковальчук може посісти вакантне місце Першого заступника глави Адміністрації Президента. На відміну від керівника АП Бориса Ложкіна, він зробив собі ім'я на політичних, а не на бізнес-проектах.

Найуспішніший з проектів Ковальчука, партія Удар, стала однією з головних партійних основ Блоку Петра Порошенка. Кажуть саме завдяки Віталію Ковальчуку вдалося переконати найбільш імовірного з кандидатів у Президенти Віталія Кличка підтримати Петра Порошенка.



В результаті була реалізована мрія кожного політконсультанта – об'єднання дало кумулятивний ефект, що пробило зневіру багатьох виборців і вивело Порошенка у переможці вже у першому турі.

Це справді непересічний результат, бо ще недавно об'єднання сильних партійних проектів та політичних лідерів приводило до поглинання не лише партійних структур, але й рейтингу.


Так сталося в 2012 році після злиття Батьківщини та Фронту Змін. На тодішніх парламентських виборах їхній спільний список взяв менше, ніж могли отримати два партійні проекти, якби вони пішли окремо.

Останні парламентські вибори 2014 року для Віталія Ковальчука дехто називає не надто успішними, бо БПП, штабом якого він керував, набрав на кілька десятих відсотка менше, ніж Народний Фронт. Однак, добре сміється той, хто сміється останнім. Як виявилось фракція БПП за рахунок перемог у мажоритарних округах виявилась майже удвічі більшою від фракції так званого "переможця виборів" Народного Фронту.

Враховуючи шалену кампанію чорного піару, яку розгорнули конкуренти проти діючого Президента, (його особливо хотіли дискредитувати в Москві), найбільша президентська фракція у Верховній Раді – це справді переможний результат.

Бажання Президента переманити Віталія Ковальчука на Банкову цілком зрозуміле, якщо згадати, що після переходу в уряд Генадія Зубка в керівництві АП не залишилось жодного народного депутата. Зрозуміло, що Ковальчуку доведеться скласти мандат, але його знання парламенту зсередини, як і його політичний досвід є дефіцитними в АП і потрібними.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...