25 серпня 2015, 12:20

Втрьох проти Росії – Європа бореться за Україну

Скупі рядки офіційних прес-релізів про вчорашню Берлінську зустріч акуратно обходять головне – символізм. До такого прийому у дипломатії часто вдаються тоді, коли прямо говорити не бажають з якихось причин.

Отож давайте поглянемо крізь рядки офіційних повідомлень, щоби зрозуміти суть того, що відбулось.

По-перше, ніщо не заважало трьом лідерам трьох держав провести переговори по захищеному телефонному каналу зв'язку. Зрештою, в час високих технологій, саме так і роблять, коли необхідно провести консультації.

Відтак, три лідери хотіли не просто обмінятись інформацією – вони хотіли показати, що вони разом утрьох. Перед телекамерами. На офіційному брифінгу. Провівши не просто консультації, а зустріч на очах у всього світу.

Одразу треба сказати – їм це вдалося. Тим більш красномовно, що це відбувалося в День Незалежності України і тому сама зустріч виглядала, як додаткова публічна підтримка України.

Що ж хотіли показати Путіну керівники трьох європейських держав?

Найголовніший сигнал – єдність з Україною. Іншими словами Росії продемонстрували, що годі шукати розбіжності у позиціях Франції, Німеччини і України, а треба виконувати підписані у Мінську угоди.



Сигнал тим більш важливий, що прозвучав на фоні значних труднощів з якими зустрілася російська економіка: обвалу рубля та падіння ціни нафти.

Єдність з Україною стала викликом на фоні контрсанкцій про ти ЄС в Росії з її комічними "стратами" європейських сирів, помідорів та тушок гусей.

Частина аналітиків в Москві вже почала активно заперечувати, що це антиросійський союз. Але в дипломатії часто потрібно розуміти прямо навпаки. Саме тому німецький телеканал Erste ставить питання таким чином: "Втрьох проти Росії? Ні, підкреслюють у німецькому уряді, від зв'язку з Москвою відмовитись неможливо, навіть якщо й не була організована чотирьохстороння зустріч з Путіним".

Антиросійський союз – це можливо й занадто радикально, але це точно удар, якого Петро Порошенко майстерно завдав Володимиру Путіну, що демонстративно був не запрошений до Берліну.

Тим часом німецьке видання http://www.schwaebische.de/ повідомляє, що зустріч вчотирьох, тобто з проігнорованим у Берліні Путіним, може відбутися до кінця вересня.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...