31 серпня 2015, 07:54

Захистити інтереси України. Що можуть 226 голосів?

Досить брехати – прекрасне гасло. Адже закон про особливий режим самоврядування можна змінити змінами до закону. Такою є нормальна парламентська процедура, що потребує не 300, а тільки 226 голосів.

Навіщо істерити щодо пунктів закону, який так легко змінити?

Зміни до Конституції не містять ні слова про особливий статус окупованих територій. Драстичний пункт перехідних положень під номером 18 посилається на тимчасовий закон, термін дії якого 3 роки і який можна змінити голосуванням 226 депутатів у будь-який момент.

Пункт 18 – це лише одне речення з 2411 слів законопроекту. Цитую:

"18. Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом".

Ще раз про те, що голосуватимуть народні депутати сьогодні. Це "Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади" зареєстрований у ВР 1 липня 2015 року і розміщений на сайті.

Після його прийняття країна не просто знищить російсько-імперську систему централізованої бюрократії, але й уперше від здобуття незалежності поширить реформи на низовий рівень громад.

п 18 – далеко не головне в цих змінах. Виділяти його як головну тему конституційних змін, це все-одно що говорити за маленький Гіллястий провулок у межах величезного Києва.

Закон, на який посилається цей пункт, може бути змінено у будь-який момент. Наприклад на короткий текст: "Особливість здійснення самоврядування в деяких районах Донецької та Луганської областей полягає в тому, що режим самоврядування не відрізняється від решти районів області".

Однак прийняття п 18, у кінцевому рахунку, потрібне для збереження економічних санкцій ЄС проти Росії. Санкцій, що завдали важкого удару по економіці наших ворогів. Санкцій, за які тільки за однією скасованою угодою по Містралях, Франція заплатила 1,1 млрд доларів.

Інколи ми дискутуємо, як Україна підтримує економічні санкції проти Росії. Сьогодні якраз той день, коли ми можемо і зобов'язані це зробити.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...