Путін підтримав Радикальну партію і Свободу?
В. Путин: "Ничего подобного, к сожалению, сегодняшние власти в Киеве не предпринимают, и никакого согласования этих поправок в Конституцию Украины не происходит. И это самая важная, принципиальная вещь.
Реакція російського президента свідчить про погано приховане роздратування прийняттям змін до Конституції України. Як бачимо у Москві, як і на Донбасі їх вважають декларативними і недостатніми.
Об'єктивно новій українській опозиції, яка активно виступає проти змін до Конституції, слід добре подумати з ким вони і на чиєму боці:
З цивілізованим світом, який підтримав конституційні зміни в Україні?
З Володимиром Путіним, котрий, навпаки, їх критикує?
Ніхто не звинувачує Свободу або Олега Ляшка у свідомій роботі на ворога – зрештою всі на одному Майдані стояли. Але в Кремлі добре вміють використовувати інших всліпу.
Можливо мозок прочиститься від пропаганди, якщо згадати, що провідні лідери Заходу позитивно оцінили і децентралізацію і дратівливий п.18 Перехідних положень, який сприймається як спроба компромісу й виконання Мінських домовленостей.
Результат позитивної оцінки Заходу у запровадженні нових санкцій проти російських компаній в США та продовжені персональних санкцій проти російських громадян з боку ЄС.
А обирати компанію з Путіним, чи з цивілізованим світом – однаково доведеться. Не зараз, то на місцевих виборах, відповідаючи на запитання звичайних людей. Виборці дуже чітко відчувають, коли політики починають фальшивити.
І для роздумів про тих, хто має позицію відмінну від путінської:
• Європейський Союз вітає ухвалення Верховною Радою в першому читанні проекту змін до Конституції стосовно децентралізації та засуджує насильство біля стін парламенту. Про це йдеться в заяві верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні. 31 серпня 2015
• Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд на своїй сторінці у Twitter: "Я вітаю голосування просто зараз у Верховній Раді України на підтримку конституційної реформи і децентралізації. Процес реформ має продовжуватися".
• У свіжому випуску програми "Голос Америки" – у заяві Ради безпеки США засудили криваві сутички під Верховною Радою України, внаслідок яких 3 людини загинуло, а десятки отримали поранення. Проте США підтримали прийняття законопроекту змін до Конституції України щодо децентралізації влади у першому читанні.
• Представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Мартін Зайдик привітав ухвалення 31 серпня Верховною Радою України в першому читанні змін до Конституції у сфері децентралізації. Він також висловив співчуття з приводу ескалації насилля навколо Парламенту, що призвело до людських жертв, та підтримав рішучі заходи Президента України з проведення ефективного розслідування та притягнення до відповідальності винних.
• Співголова Комітету з питань збройних сил Сенату США сенатор Джек Рід високо оцінив прийняття в першому читанні конституційних поправок з децентралізації. "Це показує, що Ви можете робити важкий, але виключно важливий вибір і нести відповідальність за це", – наголосив він.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.