Підтримуючи енергоблокаду Криму, не маємо права забути про своїх людей
Починається зима і температура швидко знижується, у тому числі у Херсонській та Миколаївській області. Як і більшість українців, я всією душею підтримую дії кримських татар, але за даними міністерства палива та енергетики 65 000 наших громадян у двох областях материкової України можуть опинитися без світла в будь-який момент.
Питання навіть не в тому, що так багато людей замерзне у своїх холодних і темних домівках. Справа в тому, що вони мешкають на території південно-східної України, яка роками перебувала під особливо активною дією ворожої пропаганди. Не хочу розвивати думку, але забезпечення постійного енергопостачання для них є питанням національної безпеки.
Зрештою, не важливо, скільки українців може опинитися без світла в результаті блокади – 65 000 у двох районах, чи тільки 100 мешканців одного села. Виграти громадську думку, не дати шансу своїм опонентам дискредитувати блокаду – це серйозний виклик для кримських татар, який забезпечить успішність акції.
Як спеціаліст пишу це відкрито, бо в мене складається враження, що цим легковажать.
Мої знайомі енергетики пишуть, що зараз живлення Херсонської області, а саме Чаплинського та Каланчацького району після вимкнення ПЛ "Каховська-Титан" відбувається за тимчасовою схемою через лінії, які мають значно довшу протяжність, ніж підірвана ЛЕП.
Довжина цих ліній і додаткове навантаження на них створює ризики для роботи системи: більш ймовірними стають аварії на цих ЛЕП, включаючи трансформаторні підстанції. Адже тривале додаткове навантаження не передбачалося під час проектування мереж. Протягом останнього тижня обладнання виходило з ладу уже двічі.
Зі зниженням температурних режимів усі ризики збоїв у роботі системи посилюються, оскільки збільшення споживання створює додаткове навантаження
P.S. Блокада – це добре, але не сподіваючись на Гобліна, треба було б подумати і про бромовий та содовий заводи у Красноперекопську та Армянську, що одразу поруч на території окупованого Криму. Там зберігається близько 300 тонн хлору і 100 тонн аміаку, що у випадку аварії можуть заразити половину українського узбережжя Чорного моря на Херсонщині. Не кажучи вже про ризик для життя людей.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.