Як ''успішний'' прем'єр Конституцію поміняв
Пропозиція Арсенія Яценюка приймати Конституцію на всеукраїнському референдумі – популістична і юридично-безграмотна. Конституція України – загальнодоступний документ для всіх, навіть не для юристів.
В ній легко прочитати, що процедура зміни Конституції давно врегульована в самій Конституції у Роділі 13.
Натомість референдум вносить зміни до Конституції лише у частині розділу 1 "Загальні засади", розділу 3 "Вибори та референдум" та розділу 13 "Внесення змін до Конституції України".
Тому для реалізації пропозиції Яценюка потрібно не один, а два референдуми. На першому має бути змінено Розділ 13 і лише на другому – саму Конституцію. Це надзвичайно затягне процес змін і призведе до величезних витрат державного бюджету.
Мабуть в економіці України все вже давно на високому рівні: уряд проводить динамічні та успішні реформи, нашому прем'єру нічим зайнятися, оскільки кабмін під його керівництвом вже привів країну до процвітання і за це він користується заслуженою повагою та підтримкою у суспільстві. Тому, як національний лідер, якого всі підтримують, Арсеній Яценюк вирішив використати свій авторитет, щоб увійти до історії і змінити порядок порядок прийняття Конституції?
В реальному житті хронічне затягування реформ призвело до катастрофічного падіння рівня підтримки Прем'єра. Тож намагаючись відволікти суспільство від серії власних провалів, Арсеній Яценюк шукає чим зайнятися ще, де можна отримати хоч якийсь кредит довіри і виглядати не як повний невіглас.
Саме тому сьогодні він пропонує новий порядок змін Конституції, а завтра, наприклад, може запропонувати, як завершити війну в Сирії, знищити ядерну зброю і, взагалі, врятувати світ.
Головне, нічого не говорити щодо своїх прямих обов'язків.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.