16 лютого 2016, 16:23

Якщо Прем'єр – патріот, він добровільно має піти. Аналіз звернення Президента

Президент діє максимально відкрито і демократично - це відрите звернення, а не підкилимова гра. Об'єднання Шокіна і Яценюка в одному зверненні не випадкове – вони обидва максимально втратили довіру громадян.

"Уряд втратив підтримку з боку коаліції. Щоб провести через Верховну Раду навіть стратегічні рішення, приходиться часто-густо позичати голоси у позакоаліційних груп та позафракційних депутатів."

Звернення дає шанс Яценюку піти красиво без вотуму недовіри, щоб зберегти свою присутність у владі. Таким чином глава держави пропонує залишити ту систему стримувань та противаг, яка склалася.

• "Тотальне переформатування Кабінету Міністрів має відбуватися на основі чинної коаліції у складі "Солідарності", "Народного фронту", "Самопомочі" та "Батьківщини"."

• Особливо апелюю до "Народного фронту" та його лідерів, з якими пліч-о-пліч пройдено важкий шлях; яких вважав, вважаю і далі вважатиму своїми однодумцями і політичними партнерами.


Це сильний хід Президента. Він зробив правильний крок, щоб знайти швидкий та безпечний вихід із урядово-парламентської кризи. Цей вихід передбачає збереження єдності команди і чинної коаліції, уникнення дострокових парламентських виборів.

Президент не вдався до огульної критики Уряду, визнав і його досягнення, і складність умов, в яких працює Кабінет Міністрів. У виступі він максимально толерантний до урядової команди.

Кабінет Міністрів зробив чимало для порятунку країни, стабілізації економічної ситуації і старту реформ. Але суспільство явно вирішило, що помилок більше, ніж досягнень, і відмовило міністрам в довірі.

Ключовим є питання довіри, без якої, глава держави має рацію, реформи не можливі. Позитивної оцінки заслуговує і наголос, зроблений на необхідності формування технократичного реформаторського Уряду.

Призначення в Уряд мають відбуватися за участі та підтримки всіх фракцій коаліції. На технократичній реформаторській основі. Із фахівців, позбавлених політичних впливів і лобістських інтересів.

Йдеться не про кризу у стосунках Порошенка і Яценюка, а про те, що Уряд втратив підтримку коаліції, без чого він не може впроваджувати стратегічні реформи і оперативно-тактичне керівництво. Водночас, Президент виступив проти перевиборів Верховної Ради.

Розпуск Верховної Ради не обов'язок, а лише право Президента. І я ним скористаюся лише в крайньому випадку, якого ми просто не маємо права допустити. Питання відновлення довіри має бути вирішене в стінах цього парламенту.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...