Якщо Прем'єр – патріот, він добровільно має піти. Аналіз звернення Президента
Президент діє максимально відкрито і демократично - це відрите звернення, а не підкилимова гра. Об'єднання Шокіна і Яценюка в одному зверненні не випадкове – вони обидва максимально втратили довіру громадян.
• "Уряд втратив підтримку з боку коаліції. Щоб провести через Верховну Раду навіть стратегічні рішення, приходиться часто-густо позичати голоси у позакоаліційних груп та позафракційних депутатів."
Звернення дає шанс Яценюку піти красиво без вотуму недовіри, щоб зберегти свою присутність у владі. Таким чином глава держави пропонує залишити ту систему стримувань та противаг, яка склалася.
• "Тотальне переформатування Кабінету Міністрів має відбуватися на основі чинної коаліції у складі "Солідарності", "Народного фронту", "Самопомочі" та "Батьківщини"."
• Особливо апелюю до "Народного фронту" та його лідерів, з якими пліч-о-пліч пройдено важкий шлях; яких вважав, вважаю і далі вважатиму своїми однодумцями і політичними партнерами.
Це сильний хід Президента. Він зробив правильний крок, щоб знайти швидкий та безпечний вихід із урядово-парламентської кризи. Цей вихід передбачає збереження єдності команди і чинної коаліції, уникнення дострокових парламентських виборів.
Президент не вдався до огульної критики Уряду, визнав і його досягнення, і складність умов, в яких працює Кабінет Міністрів. У виступі він максимально толерантний до урядової команди.
• Кабінет Міністрів зробив чимало для порятунку країни, стабілізації економічної ситуації і старту реформ. Але суспільство явно вирішило, що помилок більше, ніж досягнень, і відмовило міністрам в довірі.
Ключовим є питання довіри, без якої, глава держави має рацію, реформи не можливі. Позитивної оцінки заслуговує і наголос, зроблений на необхідності формування технократичного реформаторського Уряду.
• Призначення в Уряд мають відбуватися за участі та підтримки всіх фракцій коаліції. На технократичній реформаторській основі. Із фахівців, позбавлених політичних впливів і лобістських інтересів.
Йдеться не про кризу у стосунках Порошенка і Яценюка, а про те, що Уряд втратив підтримку коаліції, без чого він не може впроваджувати стратегічні реформи і оперативно-тактичне керівництво. Водночас, Президент виступив проти перевиборів Верховної Ради.
• Розпуск Верховної Ради не обов'язок, а лише право Президента. І я ним скористаюся лише в крайньому випадку, якого ми просто не маємо права допустити. Питання відновлення довіри має бути вирішене в стінах цього парламенту.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.