Яценюку треба добровільно піти. Інший варіант йому не сподобається.
Неймовірне бажання будь-що зберегти посаду зіграло погану службу вже не для одного політика. Декому з опонентів Яценюка також свого часу пропонували відійти в опозицію, але амбіції взяли гору, що потім призвело, на жаль, до поразки.
Уряд не може спиратися ні на "коаліцію олігархічних депутатів", ні на баланс інтересів, бо такого поняття не існує у Конституції.
Бо підтримку коаліції депутатських фракцій уряд утратив. Навіть якщо формально, після виходу Батьківщини, там все ще залишається 239 голосів.
Адже, фактично, Самопоміч більше ніколи не захоче підтримати урядовий законопроект, навіть якщо формально залишиться в коаліції.
Я маю сумнів, що уряд може розраховувати і на реальну підтримку БПП, 98 депутатів якої проголосували за його відставку.
До слова, той десяток депутатів БПП, який утримався від голосування, проголосував проти відставки уряду ще на фракції в понеділок.
Зрештою, у БПП завжди була демократія і фракція ніколи не голосувала одностайно. І якщо голосувати не так, як більшість фракції, може собі дозволити Мустафа, то треба бути готовим, що в іншому разі цим правом може скористатися Третьяков. Тим більше, що він надто ясно пам'ятає протистояння президента й прем'єра у 2005 році.
Якщо, де-факто, відпадають Батьківщина, Самопоміч і БПП – з ким залишається уряд Яценюка?
З Опозиційним блоком, який його врятував, зрадивши власній опозиційності та заявам?
Чи з депутатами вірними Ігорю Коломойському, з якими також доведеться розраховуватись за підтримку?
Зрештою, Народний Фронт, Опозиційний блок та Відродження, однаково не набирають 226 голосів.
Пішовши у добровільну відставку Арсеній Яценюк має шанс вберегти від перевиборів Україну. Не віриться, що йому все-одно скільки місць у Раді отримає його політична сила. Можна дискутувати 0 чи може навіть 5, але точно Народний Фронт не матиме 81 депутатський мандат.
Залишившись на посаді прем'єра, Яценюк прирікає себе на животіння й принизливе існування. Ні про які реформи не може бути й мови – вони будуть заблоковані депутатами тільки тому, що їх запропонував його уряд.
Втім, помираючий уряд – це ще не найгірший сценарій, набагато страшніше роздерта внутрішніми протиріччями Україна.
Значно гіршими наслідками загрожує небезпека силового захоплення влади озвірілими від нахабства уряду озброєними людьми.
Найстрашніше – це може бути несистемне, тобто не очолюване жодною політичною силою, повстання. Коли ніхто й знати не буде хто з "повстанців" є замаскованим диверсантом з Росії, а хто справжнім обуреним "ветераном АТО".
Звичайно ж, тоді Яценюк утече і буде писати типові мемуари політичного лузера, як він мав усе, а потім ми всі разом втратили Україну.