22 лютого 2016, 16:14

Про Крим і політичну відповідальність Юлії Тимошенко

Все таємне рано або пізно стає відомим. Так сьогодні оприлюднено стенограму засідання РНБО, яка зумовила поведінку України під час анексії Криму.

Насамперед вражає риторика Юлії Тимошенко, яка не мала права знаходитись на засіданні, але не тільки брала участь у засіданні, але, що безумовно видно, вплинула на рішення Ради національної безпеки і оборони.

Виступаючи, щоб "жоден танк не виїхав із казарми і жоден солдат не повинен підняти зброю", щоб не відбулося "ніякого воєнного стану та активізації наших військ", Юлія Володимирівна, по суті, переконала присутніх відмовитись від активних дій. Враховуючи, що у засіданні РНБО тоді брали участь одразу кілька людей, які роками підтримували її, як лідера своєї партії, слова Тимошенко справили на них визначальний вплив.

Зрештою, військове керівництво держави проголосувало вирок для Криму – Україна відмовилася навіть перекидати війська, щоб провокувати ворога.

За введення воєнного стану голосував один Олександр Турчинов.

Пройде лише півтора місяці і у розпал президентських виборів Юлія Тимошенко виступить з ініціативою негайного створення військової організації "Рух Опору", про діяльність якого журналісти заледве віднайшли інформацію аж восени.

Однак, завдяки настільки яскравій ініціативі в очах у більшості виборців лідер Батьківщини виступила таким собі "яструбом", націленим на війну.

Враження посилилось, коли її партія розпочала багатомісячну кампанію за негайне введення воєнного стану. Тобто того самого, проти якого реально виступала Юлія Тимошенко на ключовому засіданні РНБО.

Так утворювався справжній міф про войовничість Юлії Володимирівни та замало не про мілітаризм...

Я вдячний тим, хто оприлюднив стенограму РНБО, бо в історії з Кримом потрібно було розставити всі крапки над "і".

Тепер зрозуміло, чому Юлій Мамчур був змушений без зброї, співаючи гімн, повести в останню психологічну атаку свій полк.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...