20 травня 2016, 13:14

Слідство-інфо зайнялося маніпуляціями, а переказу на Кіпр не було

У звичайній практиці західної журналістики – перевіряти інформацію і обов'язково давати протилежну точку зору звинуваченої сторони. Власне, цим об'єктивна журналістика і відрізняється від маніпулятивної.

Черговий скандал Слідство-інфо одразу викликав сумніви якраз через відсутність точки зору компаній, які, нібито, відправляли кошти на Кіпр. Власне вони могли відмовитись давати коментар, але для цього до них треба було хоча б звернутись за коментарем.

Пройшло тільки два дні і виявилось, що відчуття не підвели – вся ця історія виглядає як мильна булька.

Спростування оприлюднили юристи Авеллум і ICU, за прямим коментарем до яких звернулася чомусь "Українська Правда", а не Слідство-інфо.

Як виявилось переказів за кордон не було взагалі, а те, що журналісти-розслідувачі сприйняли за переказ було передачею частки Roshen у довірче управління компанії "Ротшильд"

"Саме ця частка і була оплатою за акції кіпрської компанії", – зазначають юристи.

Вони стверджують, що "при цьому іноземні банківські рахунки не відкривалися, обігу грошових коштів не було, і передача акцій відбувалася в рамках процедури передачі активів Петра Порошенка в довірчу власність компанії Ротшильд".


Не менш цікавим є спосіб, яким журналісти Слідство-інфо формували докази для свого "викриття". Юристів, що відповідали за передачу частки Roshen, банально обдурили. Як вони розповідають, до них звернулися з проханням дати коментар про "загальні питання практики застосування трастів", не пояснивши про що мова.

Але, панове, це не протилежна точка зору – це звичайна маніпуляція.

Наприклад, я пишу статтю про те, що Слідству-інфо заплатили за матеріал, але замість прямого питання цікавлюсь у журналістів, як вони взагалі ставляться до джинси? Якщо потім у своїй статті я звинувачую Слідство-інфо в продажі розслідувань, але формально даю їхню відповідь про ставлення до джинси – це буде не протилежна точка зору, а звичайна підтасовка й брехня.

Одне з маркетингових досліджень показало, що негативну новину в середньому передруковують 10 українців, а позитивну – тільки 3. Я розумію, що ні спростування юристів, ні цей блог, який швиденько затулять інші, вже погоди не зробить.

Я просто апелюю до совісті тих, хто, напевно, вважає себе святими і завжди готовий читати іншим мораль. Якщо ви беретесь за звинувачення, будьте ласкаві не вигадувати і не викручувати докази, а здобувати їх порядним шляхом.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...