9 червня 2016, 17:53

Про особливий статус Донбасу та спростування брехні

Сьогодні, 9 червня,тож, як писали тиждень тому десятки ЗМІ, Верховна Рада має розглядати зміни до Конституції про особливий статус Донбасу. Тоді дезінформація, не критично сприйнята журналістами, активно репостилася у соціальних мережах, а ультрапатріоти волали про чергову "зрадницьку зраду".

Це й не дивно, адже зовсім недавно, 1 червня, "Апостроф" писав:

Як стало відомо "Апострофу", помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд виставила президенту Петру Порошенку жорсткий дедлайн – до 10 червня завершити конституційні зміни щодо судової реформи та децентралізації влади. У разі невиконання з боку Києва політичних зобов'язань і "рекомендацій" американських партнерів Захід буде змушений послабити санкційний тиск на Кремль.

Голосування по судовій реформі вже заплановано на 2 червня. За інформацією перевірених джерел, на 9 червня в парламенті заплановане пакетне голосування за зміни в Конституцію в частині децентралізації


Отож, давайте детальніше розберемо цю поширювану раніше брехню.

Найперше, 9 червня – не пленарний день Верховної Ради. Про це було відомо й раніше. Принаймні всі журналісти знають адресу сайту парламенту і того розділу де розміщено календарний план. За лінком зайти на нього може будь-хто з читачів цього блогу. Однак, 1 червня емоційна дестабілізація була настільки сильною, що перевіряти чи запланована сесія на 9 червня ніхто не став.

По-друге, інформація в "Апострофі" з'явилася рівно за день до голосування у Верховній Раді питання реформи судочинства. Ті, хто її запускав, розраховували на емоційну дестабілізацію членів парламенту. Наскільки ми всі бачили, частково їм це вдалося.

Зокрема, Надія Савченко, не розібравшись, у розпал дискусії про реформу судів, раптом присвятила свій виступ (з імпровізованою гранатою) іншим змінам до Конституції – про децентралізацію та особливий статус Донбасу, які ніхто не розглядав у той день.

Зрозуміло, що бойовому офіцеру, яка щойно повернулася після дворічного ув'язнення важко розбиратися у хитросплетіннях регламенту, тому на її тимчасову дезорієнтацію журналісти просто не звернули уваги. Але чому вона заговорила про особливий статус? Відповідь очевидна, бо прочитала поширені фальшиві інформації про підготовку до ще одних змін Конституції 9 червня.

Питання в іншому, чи лише одну Надію Савченко ввели в оману організатори брехливої провокації? Напевно не тільки її. Лише у фракції Батьківщина зміни до Конституції в частині змін правосуддя підтримали 13 з 19 депутатів. Не виключено, якби не інформаційна провокація напередодні – проголосували б повним складом "за".

Звичайно ми не змозі перевірити був чи не був "ультиматум Нуланд", але ми бачимо офіційні заяви речників США, які повністю спростовують такий підхід до зняття санкцій з боку Америки. Адже неодноразово заявлялося, що санкції США прив'язані до відновлення територіальної цілісності України, а не до прийняття якихось законів.

Але от про санкції з боку ЄС справді йдеться. Як відомо рішення про їх продовження будуть прийматись незабаром.

І тут самий час звернути увагу на нову інформаційну атаку – зненацька українських політиків та суспільство почали по другому разу турбувати питаннями проведення змін Конституції України щодо децентралізації. Неминуче виникає питання прийняття особливого статусу, точніше порядку самоврядування деяких районів Донбасу.

Українські політики – люди красномовні, крім того вони висловлюють цілком прийнятні та тверезі думки. От тільки ззовні це виглядає як те, що Україна готується відмовитись від виконання п.11 Меморандуму підписаного в Мінську.

А якщо зрив Мінських домовленостей відбувається через вину України, значить Росія "безневинно страждає" і європейські санкції проти неї через невиконання Мінських домовленостей, треба відмінити. На цьому й побудований нехитрий розрахунок наших ворогів.

Що ж треба робити, щоб протистояти інформаційним провокаціям з боку Росії?

До вирішення питання продовження економічних санкцій проти Росії в ЄС, українцям треба відкласти будь-які дискусії про Мінські домовленості, вибори на Донбасі та особливий статус.

Всі ці проблеми можна обговорити й пізніше, коли обговорення не буде допомагати уникати санкцій Москві.

Будь-яку інформацію, яка будить надмірні емоції і вигуки "зрада" треба перевіряти і не спішити поширювати, подумавши, що це може бути брехня (як про 9 червня) і вирішивши, хто за цією брехнею стоїть.

P.S. Ще залишилось питання спростування поширеної брехні, але як на мене достатньо того, що цю брехню вже спростувало саме життя.