Е-декларування – хто підставляє країну і Президента?
15 серпня – день, коли має бути запушено електронне декларування, починається опівночі з неділі на понеділок. Тим часом у передостанні дні ДСТЗІ несподівано забракувала програмне забезпечення (софт) за допомогою якого буде здійснюватися декларування.
За минулу добу в соцмережах достатньо пролунало плачів і прокльонів про зраду та удар, якого завдало це відбракування софту по іміджу України. Тепер, коли перші емоції вщухли, давайте розберемося чому поганий софт не дозволяє проводити електронне декларування і хто його замовляв?
Слабке програмне забезпечення, до якого можуть залізти зловмисники, зводить саму ідею Е-декларування нанівець. Адже в такому разі не можна гарантувати, що чиновник зробив помилки навмисно, бо їх можуть свідомо внести хакери, переписавши цілі розділи декларації.
Якщо проігнорувати цю небезпеку, то після 15 серпня нас очікують не один, а тисячі скандалів і повна дискредитація задуму.
Замовником цього слабкого програмного забезпечення є Національна Комісія Запобігання Корупції, тож саме вона несе політичну відповідальність за неякісно виконаний софт.
Хочу нагадати, що НАЗК навмисно створювалася у підпорядкуванні Кабінету Міністрів, відтак саме Уряду найперше слід розібратися, хто підвів Україну і Президента.
Я не випадково вдруге згадую Петра Порошенка, бо 11 серпня він категорично висловився на підтримку системи електронного декларування, знявши таким чином, всі питання щодо існування твердої політичної волі на реалізацію цього проекту:
"Електронне декларування всіх активів стартує з 15 серпня. Ще раз наголошую: всі мають вигорнути свої кишені перед суспільством з 15 серпня – іншої дати я не розглядаю і навіть чути не хочу про перенесення"
За такої ситуації порушення з боку розробників софту можна вважати саботажем, що тягне на повноважне розслідування з боку правоохоронних органів. Варто з'ясувати хто і з якою метою вирішив завдати збитків нашій країні.
Сподіваюсь у понеділок наш уряд дасть відповідь про політичну відповідальність за зрив завдання Президента і вимоги суспільства.
І найголовніше потрібно точно знати, коли електронне декларування почне працювати.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.