4 вересня 2016, 11:22

Гроші на стипендії, а не на війну?

На тижні, що завершився, одне з інтернет-ЗМІ оприлюднило, на їхню думку, дотепні тези, щодо акції студентів, що кинули у заступника міністра фінансів тортом. Прочитавши, я вирішив, що наведені аргументи цікаві, тим більше подальший розвиток подій засвідчив, що йдеться не лише про віртуальні дискусії.

Протиставлення, закладене до гасла "гроші на освіту/стипендію, а не на війну", справді є маніпулятивним по своїй суті. З цієї фрази створюється враження, що Україна хоче війни і війна, нібито, відбувається тому, що її фінансують. Як нам підказує гасло – за рахунок зменшення фінансування освіти.

Відразу виникає враження, що настільки абсурдний, проте прихований, внутрішній месидж є результатом розробки не студентів, а когось більш досвідченого в ідеологічних війнах.

Ця завідомо брехлива постановка питання, на думку розробників, очевидно, має замаскувати, що насправді війна відбувається через те, що на нас напала і продовжує нападати Росія.

Що кошти потрібні не на війну, а на оборону України проти Росії.

Що у випадку, якщо війна, не дай Бог, прийде в місто, в якому знаходиться університет, де навчаються студенти, то жодна стипендія вже не матиме сенсу.

Втім, не встигли в соціальній мережі обговорити кидання торту, як хтось віднайшов ряд фотографій, де один з учасників акції за стипендії фотографується з російським окупантом в Криму та на акції під час захоплення Харківської ОДА.:



Я не слідчий і не вмію доводити достовірність цих фотографій, але враховуючи маніпулятивність добре продуманого гасла, сподіваюсь СБУ перевірить "революційний шлях" тих, хто так переймається уявним фінансуванням війни за рахунок стипендій студентів. А також їхні зв'язки у дорослому політичному світі.

Взагалі, було б добре переконатися, що в акції брали участь справжні, а не фальшиві студенти.

У 1989-1990 році на акції протесту ми як правило брали з собою студентські квитки і вважали за честь розказати, хто представляє який університет.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...