17 жовтня 2016, 18:32

Що пов'язує Гонтареву, Тимошенко, Таруту і ринок землі?

Якщо в політиків несподівано активізується якась тема, слід одразу шукати кому вона вигідна.

Валерія Гонтарева не є популярною в Україні. Натомість її активно підтримують за кордоном. Наприклад директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард не тільки вітала обрання Гонтаревої головою НБУ – на думку багатьох експертів відновленням співпраці з МВФ країна має завдячувати реформам, які провів НБУ.

Від перших днів проти голови НБУ активно виступав Олег Ляшко. Однак сьогодні серед критиків несподівано виявись двоє: Сергій Тарута та Юлія Тимошенко.

Треба сказати, що співпраця відомого донбаського олігарха і найпопулярнішої жінки-політика не приховувалась з 2006 року. Один час на Турівській навіть були впевнені, що Тарута є важливим спонсором БЮТ.

Однак ніколи раніше Юлія Тимошенко не виходила відкрито відпрацьовувати ціль, яка перед цим була атакована Сергієм Татутою.

Напевне тут мало говорити про роботу в інтересах спонсора – не виключено атака на голову НБУ технологічно має повністю замінити провалену тему протестів проти запровадження ринку землі.

Провалену, бо парламент підтримав Постанову про продовження мораторію на продаж землі не в редакції Батьківщини, а величезні зусилля з розкрутки теми так і не вивели на вулиці десятки тисяч людей.

Третій Майдан не став Майданом за землю, то може вийде з Майданом за втрачені гроші? Можливо так подумати політтехнологи, які вже розробили детальний план для нової атаки...

Сьогодні, в понеділок, була заява на Погоджувальній Раді. Завтра можуть запропонувати з голосу внести в порядок денний постанову про недовіру голові НБУ. У середу – провести комітет для обговорення постанови. У четвер заблокувати трибуну Ради з надрукованими плакатами з вимогою проголосувати, щоб у п'ятницю, на максимальному піку емоцій, вискочити на основних ток-шоу у Шустера та на Чорному Дзеркалі телеканалу ІНТЕР. Щоб розтягнути сценарій на довший період можна використати ТСК: створення, засідання з викликом Гонтаревої, брифінги, звіт...

Насправді я не знаю, чи була написана саме така партитура, але не виключено крім сьогоднішнього депутатського дуету ми почуємо ще цілі натхненні хори народних депутатів протягом тижня.

І все б нічого – розгойдування ситуації можливо й дало б ефект, але всі ж пам'ятають, що проблеми вкладників банків почалися задовго до приходу Валерії Гонтаревої, яка навпаки розібрала вже більшу половину завалу.

Насправді треба пригадати, що проблеми банку НАДРА розпочалися в часи фінансово-економічної кризи, з якою доводилося боротися ще Юлії Тимошенко, як прем'єр-міністру в 2009 році. А банки, які не вели активної роботи, а лише використовувалися у схемах для відмивання грошей, почали активізуватися за Віктора Януковича.

Щодо розрахунків на активність тих, хто взяли кредити в валюті і через падіння гривні не можуть їх повернути, їх справді, мабуть, легко піднімати на вуличні протести. Однак такі акції не мають резонансу в суспільстві, яке їм не співчуває, а тому не підтримує "Кредитний майдан".

Турбує інше – неначе якась темна, невидима сила впливає на українських політиків, які послідовно наступають на теми, що є чутливими для співпраці України та МВФ. Учора – це був ринок землі. Сьогодні – Валерія Гонтарева (тобто реформи у банківській сфері). Завтра – підвищення пенсійного віку.

З такими політичними атаками післязавтра МВФ відмовиться від співпраці з Україною, хоч попередньо було заявлено про плани надання 5,5 млрд доларів. Приблизно ця сума складає майже половину витратної частини бюджету.

Якщо по-чесному, то ті, хто виступає проти, мають одразу говорити якими грошима ці кошти нам замінити

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...