22 листопада 2016, 16:44

Найвищий президентський рейтинг у П. Порошенка – центр ім. Разумкова

У випадку проведення президентських виборів найбільшу електоральну підтримку у першому турі виборів отримав би Петро Порошенко – 16,2%

За Юлію Тимошенко готові віддати свій голос 11,5%

За Юрія Бойка – 9,4%

За Олега Ляшка – 6,0%

За Андрія Садового – 5,7%

За Анатолія Гриценка – менше 5%.

Власне, для мене нічого нового. Містифікацією про найвищий президентський рейтинг Юлії Тимошенко ми зобов'язані виключно активності однієї соціологічної агенції – КМІС. Проте в мене виникає чимало питань до її результатів.

Звісно ж, ні я, ні ви не соціологи, але якби на протести справді готові були б вийти 39,6% громадян, а 56% вважали, що це краще зробити (дані КМІС), то за "майдан ошуканих вкладників" біля НБУ точно не довелося б нікому платити.

Та й Батьківщина ніколи б не згорнула б тихенько так широко анонсований напередодні "тарифний майдан".

Ще більш цікаво подивитися на оцінку соціально-економічного стану за КМІС, Звичайно ж, ми не спеціалісти, але й звичайним читачам соціології цікаво чому поважні панове-соціологи не пропонують інтерв'юерам позитивних, або хоча б нейтральних відповідей на питання. Погляньте самі на цей безпробудний морок:

На запитання "Яка, на Вашу думку, головна причина того соціально-економічного стану, в якому зараз перебуває Україна" відповіді респондентів розподілилися таким чином (респондент міг обрати до 2-х варіантів):

o 65,9% обрали варіант "масштабна корупція у вищих ешелонах влади";

o 40,5% – "воєнні дії на Сході України";

o 33,6% – "безпорадність та непрофесіоналізм чинної виконавчої влади";

o 25,8% – "неспроможність Верховної Ради ухвалювати потрібні країні закони";

o 5,6% – "проведення зовнішніми силами спецоперації з метою усунути із світової арени державу Україна як конкурента";

o 2,7% – "дії "п'ятої колони" Росії";

o 1,8% назвали інші варіанти відповіді;

o 2% не змогли відповісти на запитання
.

Програмування відповіді за рахунок правильно (тенденційно) поставлених запитань. На виборах ми використовуємо цей прийом з 1998 року:)

Я розумію, що задаючи ці питання, я розворушу осине соціологічне гніздо і наражаюсь на критику пана Володимира Паніотто.

Панове, спосіб маніпуляції за допомогою "соціального доказу" відомий вже багато років. Завжди існує частина громадян, які погоджуються робити і думати так, як роблять і думають нібито всі.

Але мені здається, що справжня соціологія буде цінуватися набагато вище, якщо вона завжди говоритиме правду, солодку чи гірку для тих, хто замовив дослідження.