Як не перетворити відеодопит на відеозвернення, а суд на трибуну
Я ніколи не був юристом, хоч і працював з написанням законів у ВР 6 скликання. Але цей відеодопит, який на прохання адвокатів Янукович вирішив влаштувати наш суд, здається, менше всього має справу до юриспруденції і законів.
Втім, на запитання відповідності цієї дії українському КПК, хай відповідають юристи. Може вони пояснять як можна оприлюднювати свідчення на цілий світ у прямій трансляції і як тоді уникнути впливу на інших свідків?
Мене тут цікавить пропагандистський PR-ефект. Не дарма до Ростова на Дону з'їхалося російських ЗМІ майже стільки, скільки на прес-конференції російського президента.
Така кількість відеокамер та скайп-трансляція на український суд, яку повторюють десятки українських телеканалів перетворює допит Віктора Януковича у повноцінне звернення до народів двох країн.
Але, друзі, що ми справді хочемо почути колишнього президента?
Ми настільки незадоволені тим, що вдалося не всього досягти на що ми сподівалися після Революції Гідності, що готові послухати того за чиїм наказом вбивали беззахисних людей з дерев'яними палками в руках і щитами із тонкої жесті?
Розстрілювали, як у тирі на Інститутській.
Ми вже забули цей біль, ми вже не здригаємося, чуючи "Пливе кача" і то настільки, що будемо слухати, що говорить нам Янукович?!
Неймовірно, але невже українські телеканали готові транслювати, по суті, відео-звернення екс-президента, який 1 березня закликав Володимира Путіна ввести війська в Україну? Тоді я раджу передивитися виступ Віталія Чуркіна від 4 березня на РБ ООН.
В пам'ять про Небесну сотню. З поваги до майже 10 000 загиблих на Донбасі – не дайте перетворити суд на відеошоу.
Не транслюйте його допит, а по суті звернення, у прямому ефірі.
Краще запишіть і зробіть сюжети, якщо вважаєте, що українці мають почути, що скаже він.
В гонитві за рейтингом мають бути якісь обмеження і самоповага, яка не дасть нікому використати нас у чужій, глибоко ворожій до Україні грі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.