5 січня 2017, 10:06

Компроміс з окупантами неможливий. Росія має зменшувати амбіції

Віктору Пінчуку ніяк не вдається нав'язати суспільству дискусію про компроміси ціною втрати частини території України.

Спочатку сотні блогерів фальшиво обурювалися відсутністю реакції з боку влади, ніби не помічаючи, що Президент підтвердив свою незмінну позицію перед найбільшою телевізійною аудиторією в країні.

Пізніше, зацікавлені лідери громадської думки вирішили затіяти дискусію між собою і в хід пішли багатослівні long-read та ще більш заплутані їх роз'яснення в ефірі інформаційних каналів.

Сьогоднішня колонка у The Wall Street Journal", яку написав заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєв стала спокійною відповіддю на цю вовтузню довкола "необхідності компромісу".

Так от вам офіційна відповідь ще раз – такого компромісу не буде. Костянтин Єлісеєв повторює ще раз три основні відповіді Віктору Пінчуку, які були всім відомі й раніше:

• "Ні розвороту європейської та євроатлантичної інтеграції. Це було би здачею незалежності та суверенітету України"

• "Ні – торгівлі територією України, чи то Донбас, чи Крим. Ці території не можуть бути предметом торгівлі за мир"

• "Ні виборам на Донбасі, доки російські чоботи лишаються на українській землі".

Звичайно, компроміс – це вихід, що до кінця не задовольняє обидві сторони. Методики досягнення компромісу, з якими я знайомий, також передбачають зменшення рівня амбіцій.

Тож якщо у Москві продовжують розраховувати отримати повний контроль над Україною, то від цієї думки треба відмовитись – тепер, як кажуть в Росії, не по Сеньке шапка.

З іншого боку Кремль має всі шанси запобігти ще більшим втратам для російської економіки, якщо окупанти тихо і швидко залишать українські Крим та Донбас.

Це той компроміс, про який мають думати у Москві і він в інтересах Росії.

Зменшення наших амбіцій полягатиме в тому, що Росія, можливо, платитиме менші штрафи за завдану шкоду агресією проти України.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...