30 січня 2017, 12:25

Як втрачають довіру борці з корупцією

У журналістиці давно взяв за правило – описувати події свідком яких я був сам, або свідками яких були інші, з обов'язковим посиланням на джерело.

Розумію, що Віталій Шабунін не журналіст і не переймається якоюсь там журналістською етикою, і все ж таки, мене такі блоги вражають:

В.Шабунін: Натомість, САП пішла за класичним сценарієм ГПУ, який ми спостерігаємо у більшості ТОП-кейсів ЦПК: на етапі оголошення підозри починаються торги з фігурантами провадження і справа до суду взагалі не доходить.

Якщо Віталій має докази таких торгів – це 100% корупційний злочин, тож треба негайно написати заяву до Національного Антикорупційного Бюро України (НАБУ).

Якщо таких доказів немає – хто повірить, коли наступного разу хлопчина буде кричати "вовки-вовки"?

По суті цієї справи Назар Холодницький вже писав, що вимагає від НАБУ більш якісної доказової бази і це зрозуміло, адже воювати в суді з високооплачуваними адвокатами МАУ доведеться саме прокурорам САП, а не детективам НАБУ.

Що ж напишуть "борці з корупцією", коли через недостатні докази САП цю справу програє? Спробуємо вгадати – скажуть, що це таємна домовленість з олігархом?

По суті, антикорупційну прокуратуру поставили у безвихідь:

або прийняти зібрані докази і оголосити підозру, щоб потім з високою ймовірністю програти її в суді і бути звинуваченими у співпраці з олігархом;

або вимагати більших доказів і однаково бути звинуваченими у співпраці з олігархом.

Проте існує і менш популярне для "борців з корупцією" пояснення – НАБУ гостро потребує причин, щоб пояснити відсутність яскравих результатів своєї роботи.

Артем Ситник був обраний і призначений керівником бюро в далекому квітні 2015 року. Це означає, що невдовзі минає 2 роки його роботи, але за цей час не засуджено жодного високопосадовця з ініціативи НАБУ, а до суду передано тільки 30 справ.

На цьому фоні навіть далеко неідеальна прокуратура виглядає надзвичайно активною, бо відправила в суд аж 759 актів обвинувачення.

Можливо настав час не використовувати PR-прийомів для відволікання уваги, а почати справжню роботу? Тим більше, що некорупціонери її будуть тільки підтримувати.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...