Чому і як НКРЕ КП розділила оплату газу на дві частини
Слухаючи Погоджувальну раду сьогодні був щиро здивований виступом Олега Ляшка, який заявив, що абонплата, начебто, збільшить рахунки за газ у три рази. І є чому дивуватися, бо насправді інформація відкрита і кожен може прочитати її в інтернет. Навіть ті помічники, що готували Олегові виступ.
Абонплата не може підвищити утричі рахунок за газ хоча б тому, що НКРЕ КП підповідає тільки за 13% цього рахунку.
Насправді, Комісія запропонувала розділення єдиного рахунку за газ на рахунок за спожитий газ та абонплату. Далі дозволю собі прямі витяги з сьогоднішнього виступу-лікбезу, який провела Ірина Луценко у доступній для всіх депутатів формі.
Отож є три випадки – три категорії споживачів, про які говорила сьогодні Луценко:
"... Якщо у вас є газова плита, газова колонка і ви використовуєте газ для опалення – ваш спільний рахунок знизиться в середньому на 4%. Звертаю вашу увагу, що в країні таких споживачів більше половини – 54%
Якщо у вас є газова плита і газова колонка, як наприклад у багатьох львівських квартирах, то загальний рахунок за спожитий газ і за абонплату не зміниться: не буде меншим, але й не зросте. Таких споживачів в нашій країні ще 26%
І тільки якщо у вас є одна газова плита (ви використовуєте лічильники G1,6) – спільні витрати на газ та абонплату піднімуться в середньому на 50 грн. Таких споживачів у нашій країні близько 20%. Проте для компенсації цього підвищення НКРЕ готує зниження на цю ж суму для них вартості комунальних послуг."
Як бачите підвищення ціни буде не втричі, а лише на 50 грн і не для всіх, а для 20% та ще й його компенсують зменшенням платіжки за комунальні, які всередньому по кілька тисяч грн на місяць.
Схоже, роздуваючи чергову "вселенську зраду", опозиція знову смачно сіла в калюжу. Майже так само, як минулої осені, коли Юлія Володимирівна пообіцяла, але не провела масових тарифних протестів. Причина, цілком очевидно, була в тому, що не раз критиковані субсидії, все ж таки спрацювали.
Але повернімося до рішення НКРЕ КП – в комісії стверджують, що це реально допомагає виграти міжнародний арбітраж у Стокгольмі за яким російський Газпром буде нести санкції понад 12 млрд доларів.
Так чиї інтереси захищаємо? Виходить, що російського Газпрому, хоч про людське око в політичних виступах звучить виключно турбота про українських виборців.
Ну а розділення на рахунок за використаний газ та абонплату існує майже в кожній країні Європі. На перспективу це дозволить обирати поставника газу, кожен з яких буде мати різну абонплату, бо матиме різну ціну доставки.
Окремої уваги заслуговують облгази, які отримують частину коштів від абонплати. За табличкою НКРЕ КП 17% абонплати піде на виплати ПДВ, 23% – державній газотранспортній системі і тільки решта – облгазам, більша частина коштів яких буде видана робітникам цих структур.
Облгази були продані за першого уряду Януковича в 2006 році. В інтернет можна знайти посилання, що причетний до приватизації був тодішній міністр палива та енергетики Юрій Бойко.
Пізніше в 2009 році Юлія Тимошенко розв'язала проти Дмитра Фірташа справжню війну, але повернути облгази у державну власність їй тоді не вдалось.
Тому, якщо ви зараз почуєте, що хтось закликає відібрати в олігарха власність, згадайте, що такий процес називається "націоналізація" і коштує величезні гроші. Просто забрати неможливо навіть якщо олігарха засудять у США.
Приватна власність у нас охороняється законом та й з 2006 року у підтримання газорозподільчих мереж вкладались кошти, які у випадку націоналізації доведеться повертати з бюджету.
І все ж таки, пане Бурбак, з усією повагою – абонплата не є податком на Фірташа, хоча б тому, що вона й так була захована у ціні газу, а тепер буде виведена в окрему платіжку.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.