3 квітня 2017, 17:22

Чому і як НКРЕ КП розділила оплату газу на дві частини

Слухаючи Погоджувальну раду сьогодні був щиро здивований виступом Олега Ляшка, який заявив, що абонплата, начебто, збільшить рахунки за газ у три рази. І є чому дивуватися, бо насправді інформація відкрита і кожен може прочитати її в інтернет. Навіть ті помічники, що готували Олегові виступ.

Абонплата не може підвищити утричі рахунок за газ хоча б тому, що НКРЕ КП підповідає тільки за 13% цього рахунку.

Насправді, Комісія запропонувала розділення єдиного рахунку за газ на рахунок за спожитий газ та абонплату. Далі дозволю собі прямі витяги з сьогоднішнього виступу-лікбезу, який провела Ірина Луценко у доступній для всіх депутатів формі.

Отож є три випадки – три категорії споживачів, про які говорила сьогодні Луценко:

"... Якщо у вас є газова плита, газова колонка і ви використовуєте газ для опалення – ваш спільний рахунок знизиться в середньому на 4%. Звертаю вашу увагу, що в країні таких споживачів більше половини – 54%

Якщо у вас є газова плита і газова колонка, як наприклад у багатьох львівських квартирах, то загальний рахунок за спожитий газ і за абонплату не зміниться: не буде меншим, але й не зросте. Таких споживачів в нашій країні ще 26%

І тільки якщо у вас є одна газова плита (ви використовуєте лічильники G1,6) – спільні витрати на газ та абонплату піднімуться в середньому на 50 грн. Таких споживачів у нашій країні близько 20%. Проте для компенсації цього підвищення НКРЕ готує зниження на цю ж суму для них вартості комунальних послуг
."

Як бачите підвищення ціни буде не втричі, а лише на 50 грн і не для всіх, а для 20% та ще й його компенсують зменшенням платіжки за комунальні, які всередньому по кілька тисяч грн на місяць.

Схоже, роздуваючи чергову "вселенську зраду", опозиція знову смачно сіла в калюжу. Майже так само, як минулої осені, коли Юлія Володимирівна пообіцяла, але не провела масових тарифних протестів. Причина, цілком очевидно, була в тому, що не раз критиковані субсидії, все ж таки спрацювали.

Але повернімося до рішення НКРЕ КП – в комісії стверджують, що це реально допомагає виграти міжнародний арбітраж у Стокгольмі за яким російський Газпром буде нести санкції понад 12 млрд доларів.

Так чиї інтереси захищаємо? Виходить, що російського Газпрому, хоч про людське око в політичних виступах звучить виключно турбота про українських виборців.

Ну а розділення на рахунок за використаний газ та абонплату існує майже в кожній країні Європі. На перспективу це дозволить обирати поставника газу, кожен з яких буде мати різну абонплату, бо матиме різну ціну доставки.

Окремої уваги заслуговують облгази, які отримують частину коштів від абонплати. За табличкою НКРЕ КП 17% абонплати піде на виплати ПДВ, 23% – державній газотранспортній системі і тільки решта – облгазам, більша частина коштів яких буде видана робітникам цих структур.

Облгази були продані за першого уряду Януковича в 2006 році. В інтернет можна знайти посилання, що причетний до приватизації був тодішній міністр палива та енергетики Юрій Бойко.

Пізніше в 2009 році Юлія Тимошенко розв'язала проти Дмитра Фірташа справжню війну, але повернути облгази у державну власність їй тоді не вдалось.

Тому, якщо ви зараз почуєте, що хтось закликає відібрати в олігарха власність, згадайте, що такий процес називається "націоналізація" і коштує величезні гроші. Просто забрати неможливо навіть якщо олігарха засудять у США.

Приватна власність у нас охороняється законом та й з 2006 року у підтримання газорозподільчих мереж вкладались кошти, які у випадку націоналізації доведеться повертати з бюджету.

І все ж таки, пане Бурбак, з усією повагою – абонплата не є податком на Фірташа, хоча б тому, що вона й так була захована у ціні газу, а тепер буде виведена в окрему платіжку.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...