521 європарламентар за Україну, в яку так вірять наші друзі в ЄС
Коли взимку 2010 року тоді ще міністр закордонних справ українського уряду Петро Порошенко починав переговори про безвізовий режим, навряд чи він міг припустити, що цей шлях розтягнеться на 7 років. Втім, грузини його здолали удвічі повільніше – отримали свій безвіз лише на 14-ий рік після Революції троянд.
Попри всі скептичні прогнози української опозиції, Європарламент проголосував за безвіз для України з величезною перевагою голосів: 521 "за" при 75 "проти". Така підтримка тим більш цінна, якщо згадати, що рішення у ЄП приймаються від кількості присутніх в залі засідань. Право-радикальні партії, які все частіше виступають як європейський ансамбль Володимира Путіна, здавалося, зробили неможливе, досягнувши максимальної явки своїх депутатів. Однак прихильників України серед європейців у Європарламенті все ж таки виявилось у рази більше, що і довело голосування.
Без сумніву це перемога на дипломатичному фронті, яка дошкульно відіб'ється на європейських перспективах Москви. Вчергове констатуємо, що вплив російського фінансування на європейську політику сильно перебільшений, а "потужні проросійські настрої" існують тільки в уяві російської пропаганди.
Насправді переважна більшість європейців підтримують Україну. Бо рішення про безвіз – це пряме визнання результатів реформ, які відбулися у нас за останні три роки. Це наслідок виконання Україною 144 умов візової лібералізації, які, можливо непомітно для нас зсередини, але відчутно змінили нашу країну.
Звичайно ж, опозиція в Україні, а в особливості проросійська опозиція, одразу почала знецінювати це досягнення. Найпопулярнішим аргументом євроскептиків є низькі доходи українців, які не дозволяють їм поїхати до ЄС.
Треба визнати, що через війну і справді більшість українців досить збідніла. Тим більш важливо, що досягнення безвізового режиму заощаджує велетенські витрати, які тепер не будуть витрачатися на послуги візових центрів та консульський збір.
Лише минулого року українці отримали 1 млн 300 тисяч короткострокових туристичних віз до країн Шенгенської зони.
Оскільки візовий збір становить 35 євро і ще таку ж суму доводиться сплачувати візовому центру, який готує документи для посольства на отримання візи, разом торік українці заплатили близько 1 млрд 600 млн гривень!
Звичайно ж і тепер для подорожі за кордон нам доведеться бронювати готель і купувати страховий поліс, але візовий збір і послуги візового центру після запровадження безвізового режиму сплачуватись вже не будуть.
Щоправда для остаточного отримання безвізу крім голосування у Європарламенті потрібне затвердження Європейської Ради, до якої входять керівники всіх 28 країн ЄС, але після такої перемоги в Європарламенті ця затримка виглядає технічною. Тому для українців є сенс почати оформлення біометричних паспортів і як стверджують у Мінюсті 3 млн наших співвітчизників їх вже отримали.
Між іншим, з перших годин після голосування Європарламенту за безвіз на внутрішньому політичному фронті в Україні вже пролунали сотні у тому числі і негативних коментарів – опозиції дуже не подобається те, що Порошенку вдалося виконати одну з головних обіцянок передвиборчої програми. Насправді невідомо, як склалася б доля безвізу, якби в Україні не відбувся Євромайдан і якби президентом не обрали іншу людину, яка не знає вільно англійської і не знайома особисто з більшістю лідерів Євросоюзу.
Втім, треба визнати, що до отримання безвізу багато зробив не лише президент, але навіть ті, хто тепер перейшов в опозицію. Тож замість традиційного негативу, сьогодні вони також можуть порадіти за нашу спільну країну.
Країну, в яку так вірять наші друзі в ЄС.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.