11 квітня 2017, 18:24

Скільки референдумів організувала Юлія Тимошенко?

Питання це водночас просте і досить складне. Просте, бо відповідь очевидна – жодного. Складне, бо за організацію референдумів Юлія Тимошенко бралася багато разів. Лише по темі ринку землі це вже третя полум'яна заява лідерки найменшої фракції у Верховній Раді.

"Від сьогодні ми розпочинаємо процес підготовки проведення референдуму щодо продажу сільськогосподарської землі. Ми знаємо, що нам чинитимуться перешкоди", – заявила Тимошенко днями для ЗМІ. Заява побудована таким чином, щоб у глядачів складалося враження, що вона долає страшний спротив системи...

Кажучи технологічно, "подолання спротиву" – одна з головних фішок. Якщо такого спротиву немає, значить його треба вигадати і голосно заявити, щоб люди повірили в його існування.

Зі слів Тимошенко випливає, що теперішня влада і зловредний МВФ таємно домовилися утворити ринок с\г землі. Смішно. Тому, що саме таку обіцянку МВФ давала як прем'єр сама Юлії Тимошенко у 2008 році. Втім, відтоді пройшло 9 років, тож люди справді могли забутись про її підпис під цим зобов'язанням.

Важко забути недавню історію – вересень 2016 року, коли Тимошенко... полум'яно проголосила про підготовку до референдуму з приводу продажі с\г землі. Мотивація була ідентичною. Ось цитата Юлії Володимирівни за 29.09.16 з партійного сайту Батьківщини:

"До партії, до мене як до її лідера звернулися аграрії, фермери із страшними розповідями... Аграрії нас просять: зупиніть продаж сільськогосподарської землі!"

Але якщо заглянути ще глибше в історію, то ми побачимо, що справді вперше про референдум відносно продовження мораторію на продаж с\г землі БЮТ заявляв 18 квітня 2011 року.

Чому Тимошенко використовує одну й ту ж саму тему по декілька раз? Що їй дає вже третє оголошення референдуму про сільськогосподарську землю, який ні разу ще не відбувся?

Повірте, погляди тут ні при чому, інакше в 2008 році Юлія Володимирівна не поставила б підпису під Меморандумом, де обіцяла продаж землі, а гордо відмовилась би від кредиту МВФ.

Збір підписів до референдуму дає можливість мобілізувати низові партійні структури: розставити палатки, роздавати листівки, заходити у будинки й квартири, проводити мітинги. Така велика партійна організація, як Батьківщина, потребує не лише фінансування – вона потребує дій. Навіть якщо ці дії безглузді, бо не завершуються результатом. Навіть якщо вони не відповідають реальним поглядам свого лідера.

Вони зберуть необхідні підписи. Їх навіть принесуть у коробках з під паперу до Верховної Ради і мабуть, після цього, урочисто понесуть до Президента на Банкову, хоч вирішує проводити проводити референдум не він, а ЦВК.

Проблема Тимошенко в тому, що до нових виборів ще 2 роки. Референдум – ідеально технологічне заняття для партії, адже під завдання згори піде й фінансування, якому завжди раді партійні активісти на місцях.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...