Чому премії чиновників можуть бути високими
Звичайно стаття Олексія Братущака є результатом вражаючої журналістської роботи. Але я пропоную об'єктивно оцінювати премії чиновників, використовуючи фінансові результати їх діяльності для держави.
Наприклад, як відомо завдяки роботі ГПУ до бюджету за рік повернуто понад 52 млрд грн. Складаємо пропорцію 52 млрд – 100%, 187 тис – ікс%. Розв'язавши її бачимо, що премія генпрокурора Юрія Луценка за рік складає менше 0,0004% повернутої суми.
Випереджуючи вигуки "маніпуляція", прошу замислитись скільки б коштів повернули до бюджету за минулої влади, тобто, до 2014 року?
Можна впевнено сказати, що нуль. Зате не менше 30% зазначеної суми осіло б у кишенях оточення Віктора Януковича.
Тим, хто не помічає наскільки змінилася наша країна, слід нагадувати собі задавати такі прості питання.
Наприклад, на перший погляд вражаючою є найбільша премія в Україні, яку отримав керівник САП Назар Холодницький – 816 000. Водночас, антикорупційна прокуратура лише у справі Олександра Онищенка висунула підозру у завданні збитків на суму понад мільярд грн.
Можна не сумніватись, що за минулого режиму ніхто б не парився отриманням високих премій офіційно – справу б закрили, отримавши на офшорку щедрий відкат.
Тож особисто я спокійно дивлюсь на премію антикорупційного прокурора – це легальний прибуток, який не приховується. Турбуватись почну, якщо він буде отримувати тільки мінімальну зарплату.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.