7 червня 2017, 18:46

Що вдалося і що не вдалося президенту за три роки?

Коли мені сьогодні задали питання про досягнення Петра Порошенка за 3 роки і додали – тільки коротко – чесно кажучи я розгубився. Як вибрати головне? А потім сів і написав цей блог, де звичайно ж є не вся інформація, але принаймні те, що врізалось в пам'ять.

Насамперед він добився цивілізаційного прориву – надання Україні безвізу до Євросоюзу, що остаточно розвернуло нас від Москви, відкривши українцям Європу. А українській економіці європейський ринок відкрила зона вільної торгівлі в угоді про асоціацію України з ЄС.

Саме Порошенко переконав Захід створити неофіційну коаліцію на підтримку України і ввести економічні санкції проти Росії навіть всупереч інтересам бізнесу цих країн. Згадаймо, що 7 червня 2014 року жодної економічної санкції проти Росії ще не було.

Завдяки роботі президента було відновлено українську армію. На червень 2014-го були боєздатними 6 тисяч, а сьогодні 250 тисяч добре озброєних та забезпечених захисників оберігають територію України.

Міжнародна активність Петра Порошенка допомогла армії зупинити російський наступ у вересні 2014 року, що дало час на передислокацію військ і організацію оборони по лінії розмежування.

Звичайно ж за Петра Порошенка вдалося зупинити падіння гривні і наростити золотовалютні резерви НБУ з 5 млрд до 17 млрд незважаючи на війну.

Можливо це сприймаєтсья вже як буденне, але Петро Порошенко став першим президентом, який обмежив вплив олігархів, послідовно відлучаючи їх від державних ресурсів.

З-під впливу Ігоря Коломойського вилучено Укртранснафту, яка повернулася під контроль держави. Націоналізовано Приватбанк. А закон про ринок природного газу примусив Дмитра Фірташа платити за використання газорозподільчих мереж.

За підтримки Петра Порошенка уряд Арсенія Яценюка докорінно змінив структуру постачання газу до України, зробивши нашу країну енергетично незалежною від Росії, де в 2013 році купувалося 92% енергоносіїв, а нині – 0%.

Для мене ж найголовніше, що Порошенко зберіг мир між органами влади в Україні, відмовившись від протистояння з прем'єром за збільшення повноважень, чим до останнього часу грішив кожен глава держави.

Навіть після відставки з посади прем'єра він продовжує співпрацювати з Арсенієм Яценюком, що дозволяє зберігати коаліцію з Народним Фронтом. На відміну від часів Ющенка-Тимошенко зараз в Україні точно не існує конфлікту між гілками влади.

Що ж не вдалося Петру Порошенку?

Ніде правди діти, президенту не вдалося припинити війну – він категорично не хоче відмовлятися від окупованих територій Криму та Донбасу (хоч такі заяви серед українських політиків вже лунали не раз) А раз Україна буде продовжувати вимагати звільнення своїх територій, значить воювати буде й агресор.

Однак заради миру здавати Росії наш Донбас і Крим – таку політику я б не підтримував.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...