Повне перезавантаження Верховного суду є унікальним серед європейських країн
Недавно Джон Хербст, колишній посол США в Україні, зробив висновок, що реальні досягнення української влади не відповідають оцінкам суспільства, які є заниженими. Така вже наша вдача, що ми, українці, завжди трохи незадоволені владою:) Однак, незважаючи на критичний настрій, заради справедливості, варто помічати і підтримувати ті кроки влади, які є безумовним позитивом у порівнянні з минулим.
Одним з них є завершення конкурсу до Верховного Суду, який відбувався вперше в історії України. Як виявилось, він є унікальним навіть для світової практики.
Стаття на сайті Atlantic Council сповнена тих об'єктивних оцінок, яких бракує українським ЗМІ:
Повне перезавантаження Верховного суду є унікальним серед європейських країн. Вперше судді, адвокати та юридичні науковці, які мають більше десяти років професійного досвіду, мали право подати заяву до Верховного Суду на відкритому конкурсі.
Громадянське суспільство також відіграло велику роль у процесі через Громадську Раду Доброчесності, яка допомагає ВККС в оцінці доброчесності кандидатів.
Джон Куббон, старший радник з питань судової влади в Консультативній місії ЄС в Україні, підтвердив, що процес відбору суддів було набагато краще організовано, ніж у багатьох європейських країнах. "І той факт, що співбесіди та досьє кандидатів є загальнодоступними, не має прецеденту", – сказав він.
Мабуть саме тому у твіті Посольства США в Україні відзначено, що до Верховного Суду пройшов ряд сильних кандидатів.
Щодо тих кандидатів, до яких є сумніви, допоможуть юридично-обгрунтовані докази, якими може скористатися Вища Рада Правосуддя, що буде місяць остаточно перевіряти майбутній склад Верховного Суду. Тому громадським активістам, мабуть, відпочивати у серпні не доведеться.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.