7 вересня 2017, 18:14

Порошенко оголосив нову стратегію України

Послання до Верховної Ради цього року настільки насичене пропозиціями та аналізом, що осягнути його одразу можливо лише по фрагментам, розібравшись з кожною із оголошених тем.

Напередодні ряд експертів політологів і навіть один з філософів публічно побивались через відсутність стратегії України після досягнення безвізу. Сьогоднішній виступ Глави держави дає відповідь на частину їхніх питань.

Президент заявив про поступове секторальне зближення з Євросоюзом та НАТО, як шлях України після отримання безвізу. Ідея внутрішньо-українських змін, підтягування правил та рівня життя до стандартів ЄС є новою стратегією державного будівництва: досягаємо змін на краще – робимо щоденні маленькі кроки у напрямку Європи.

• П. Порошенко: "Курс на ЄС та НАТО – очевидний і незворотний. Що нам треба, так це обрати найкоротший маршрут, засоби пересування і оптимальну швидкість... Вступ до НАТО та Євросоюзу – це питання цивілізаційної належності і гарантія незалежності. НАТО – надійна система колективної безпеки. Євросоюз – політична культура прав і свобод, стандарти і рівень життя – достойного і гідного, якого прагнуть українці.

• Не лише Україна йде до Європи, але й Європа має бути привнесена в Україну. І все в Україні має бути приведене у відповідність з європейськими стандартами, в тому числі і рівень матеріального благополуччя громадян. Українець має відчувати Європу, навіть якщо він не покидає меж своєї країни
".

Президент накреслив план, який Україна буде виконувати у майбутньому і цей план не вичерпується імплементацією Угоди про асоціацію. У липні 2017 року на cаміті Україна – ЄС українська сторона внесла на розгляд керівництва Євросоюзу нові ініціативи:

• Асоціація із Шенгенською зоною;

• Приєднання до Митного союзу ЄС;

• Приєднання до Енергетичного союзу ЄС;

• Приєднання до Спільного авіаційного простору;

• Приєднання до Єдиного цифрового ринку.

Як заявив Президент, реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України на східні кордони Євросоюзу ще до того, як ми де-юре приєднаємося до ЄС.

Таку ж політику поступових кроків Петро Порошенко пропонує і для вступу в НАТО, співпраця з яким досягла безпрецедентного рівня, як для країни, що не є членом Альянсу.

• П. Порошенко: "Разом з північноатлантичними партнерами спільно розбудовуємо українську армію відповідно до стандартів НАТО, яких вона в основному має досягти на кінець 2020 року. Без формального схвалення Плану дій щодо членства ми, тим не менше, виконуємо його в односторонньому порядку".

У внутрішній політиці Президент закликає Уряд та Верховну Раду спиратися у своїх рішеннях на середній клас і працювати для його зростання.

• П Порошенко: "Саме середній клас, – від айтішніка за комп'ютером до фермера в полі, – потребує умов і часу для реабілітації. Середній клас без субсидій пережив і девальвацію, і інфляцію, і зростання тарифів, і проблеми з кредитами. Свою ціну сплатив сам, і весь тягар виніс сам – без жодної підтримки з боку держави."

Президент роз'яснив, що відновлення і розширення середнього класу в загальних інтересах країни.

• П. Порошенко: "Чим потужнішим є середній клас, тим заможніше суспільство, тим більше успішних та ініціативних людей. Тим стійкіша демократія, тим сильніша країна".

Насамкінець, скажу, що мене особисто вразила відвертість, з якою Президент висловив своє ставлення до змін Конституції чітко заявивши, що він проти перенесення виборів президента в парламент.

Відтак виявилися посоромленими ті, хто заявляв, що таку тактику влада обрала для переобрання Порошенка на другий термін.

• П. Порошенко: "Я ніколи не погоджуся з пропозиціями забрати у людей право обирати Президента і віддати його парламенту. Обсяг повноважень глави держави також має бути достатнім для ефективного виконання функцій Верховного Головнокомандувача."

Прочитавши текст виступу, я підрахував:

У Посланні зустрічаються слова: ЄС – 12 раз; Україна – 11 раз; Росія – 9 раз, США – 6 раз.

Найчастіше звучали слова: реформи – 25 раз та корупція – 23 рази.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...