Соцопитування: більшість українців не хочуть ні перевиборів, ні протестів
З увагою перечитав трактування опитування Інституту соціології НАН України від Віталія Шабуніна, після чого виникло бажання перечитати оригінал – дані самого опитування. Свої враження та трактування також вирішив опублікувати.
Найперше, що кидається в очі, – "зрадофілів" поменшало, до українців потроху повертається віра в успіх своєї країни. Дещо зросла навіть кількість тих, хто готовий до непопулярних заходів заради проведення реформ
• "В оцінці майбутнього потроху зменшується негативізм. Частка тих, хто вважає, що ніякого покращення не відбудеться, хоча і залишається високою (48%), знизилася порівняно з 2016 роком на 10% (було 59%) ".
• "Дещо зросла, порівняно з минулим роком, і кількість тих, хто готовий терпіти погіршення рівня життя заради здійснення реформ – у 2016 р. таких було 33%, у 2017 р. – 39%"
По-друге, незважаючи на всі зусилля російської пропаганди, українців обдурити не вдалося – переважна більшість населення (68%) як головний чинник напруженості, називає продовження бойових дій на сході України. Збурити внутрішню війну між своїми Москві не вдається.
По-третє, опитування свідчить, що переважна більшість українців не готові до дострокових перевиборів, адже 68% не вірять, що вибори змінять їх життя на краще.
Взагалі, опозиції не повезло – цього року фіксується зниження ймовірності виникнення масових протестів. Готовність брати участь у протестах в 2017 році – лише 21%.
Опитування показує, що до реальної участі у протестах готові тільки 15% населення (саме стільки було задіяно у протестах протягом останнього року), та й то більше половини з них, 8,7%, брали участь у протестах проти тарифів.
Ми ж розуміємо, що як правило, протести проти тарифів були штучними, бо участь у них оплачувалась зацікавленими політичними силами, чи не так?
А от політичні причини протестів, наприклад захист громадянських прав, вивели на вулиці тільки 3,8% населення, що, на мою думку, свідчить про високий рівень забезпечення громадянських прав в Україні не зважаючи на війну.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.