13 жовтня 2017, 08:10

Саакашвілі і Ньюсван ігнорують закон

12 жовтня, у четвер в рекламних блоках телеканалу Ньюсван з'явився агітаційний ролик Міхаела Саакашвілі, зміст якого грубо порушує закон "Про рекламу".

Протягом довжелезної пробіжки, де, на жаль, вже не спортивної статури політичний лідер замало не підтюпцем рухається на глядачів, у коментуючих кадрах пролітає хроніка з обличчями кількох політиків.

Однак стаття 8 п.1 ч.8 прямо забороняє: "Вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім'я без письмової згоди цієї особи".

Маю сумнів, щоб Олег Ляшко чи інші політики давали згоду Саакашвілі використовувати їхнє зображення у його рекламному ролику. І якщо екс-президент Грузії, як іноземець, може не відати змісту закону, що діє з 1996 року, то юристи та рекламісти Ньюсван добре знають, що порушують.

Заборона показувати обличчя людей без їхньої згоди завжди була ключовою забороною для української реклами, що стримувало ринок телереклами від засилля антиреклами, на яку завжди знайдуться замовники.

Проігнорувавши вимогу закону, Ньюсван відкриває скриньку Пандори. Я не здивуюсь, якщо тепер від цього та інших телеканалів почнуть вимагати розміщення в ефірі роликів з агітацією проти Саакашвілі або якогось іншого політика, де їхнє зображення буде використане на екрані без будь-якої згоди.

Дивовижним є мовчання Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення, яка в інших випадках завжди доскіпливо захищала закон.

Про всяк випадок уточню: всі обмеження п.1 статті 8 закону "Про рекламу" – стосуються будь-яких рекламних роликів, розміщених у рекламному блоці. І такі обмеження є однаковими як для комерційної реклами, так і для передвиборчої агітації під час виборчої кампанії.

Окреме питання, звідки (як він стверджує) небагатий Саакашвілі взяв кошти на виробництво і розміщення такої телереклами. Пригадуєтьcя зустріч з Ігорем Коломойським, яку він заперечує.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...