17 листопада 2017, 10:00

Чому пан Ващиковський не очолює МЗС України



Що було б після такого якби Вітольд Ващиковський був міністром закордонних справ України? Найперше б, мабуть, прозвучала заява, що учасники нацистського маршу у польській столиці ніколи не отримають візи до України.

Це була б заява настільки ж безглузда, як і заява реального пана Ващиковського, який пообіцяв, що "люди, які демонстративно носять мундири СС "Галичина", до Польщі не в'їдуть". Як буде Польща відбирати таких людей? Чи розбираються ті, хто прийматиме рішення у різниці між формою УПА і СС-Галичина? Чи усвідомлюють вони, що це різні бойові з'єднання?

Зрештою, востаннє я бачив людей у одностроях СС-Галичина українській столиці на початку 90-х років. Але у Києві ніколи не було такого багатолюдного як у Варшаві 60 000-го маршу нацистів з расистськими гаслами про "білу Європу", "чисту кров" та вимогами територіальних претензій до сусідів.

Це тим більш жахливо, що демонстрація неонацистів відбулася у Варшаві – місті, що було майже повністю знищене в результаті нацистської окупації. Перегляньте ці кадри, де столиця Польщі виглядає страшніше, ніж після атомного бомбардування.

Бачити нацистів там тим більше боляче, бо Варшава – єдине місто в історії Другої світової війни, мешканці якої двічі піднімалися повстання проти нацистів за час окупації.

Мабуть історик Вітольд Ващиковський, як представник польської інтелігенції, міг би висловити своє обурення після нацистського маршу. Але політик Вітольд Ващиковський мовчить, і, певно, сором'язливо відводить очі, коли зустрічається з реальними нацистами у своєму славному місті?

Вчора представники польської правлячої партії "Право і Справедливість" ганебно втекли з залу Європарламенту, не витримавши критики Guy Verhofstadt. Але чи можна втекти від власних поглядів й засуджуючи націоналізм в Україні сховатися від власних проблем з нацистами у Польщі?

Напевне Вітольд Ващиковський не усвідомлює як багато українців добре і з любов'ю ставляться до його країни й наскільки нам болить, коли ми бачимо як непродуманими заявами політиків створюються міфи взаємної ненависті на радість Москві.

МЗС України не відреагував на марші нацистів у Варшаві. Може тому, що українці з співчуттям ставляться до проблем у сусідів.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...