20 листопада 2017, 07:43

Про розслідування НАЗК та НАБУ, політику і конфлікт інтересів



Наприкінці минулого тижня справа про розслідування звинувачень Ганни Соломатіної передана СБУ, що викликало ображену реакцію політиків, які запросили її на прес-конференцію.

Тим часом виступ Ганни Соломатіної став ще одним ударом у конфлікті, який на той час уже розгорнувся між головами НАЗК та НАБУ.

Почалося з того, що протокол про ймовірний конфлікт інтересів одного з детективів, який НАЗК надіслала директору НАБУ, викликав несподівану реакцію у Артема Ситника – у відповідь він порушив провадження про нібито незадеклароване авто Наталії Корчак.

Це було несподіванко, адже протокол можна було просто прийняти і погодитись замінити слідчого, або не погодитись і довести, що конфлікт інтересів надуманий.

У відповідь НАЗК наполягло на врученні протоколу Артему Ситнику, після чого політики, які захищають НАБУ, вивели на прес-конференцію Соломатіну.

За заявою діючого народного депутата ГПУ вимушено відкрила справу на голову НАБУ – у відповідь за заявою політичного втікача і заступника генпрокурора часів Януковича НАБУ, нібито вимушено, також відкрило справу проти Юрія Луценка.

Отже ми бачимо розширення конфлікту, коли у протистояння між НАБУ-НАЗК наразі втягнуто ще й генерального прокурора.

За таких умов рішення передати розслідування звинувачень Соломатіної сторонній силі, яка залишається поза рамками міжвідомчого протистояння – демонструє прагнення генпрокурора до об'єктивності.

Заражені політикою та залучені у конфлікт органи розумно відділити від тих, хто буде розбиратися по суті справи.

На мою думку, усім учасникам варто було б зробити крок назад. Водночас політикам треба розібратися в причинах слабкої ефективності як НАЗК, так, на жаль, і НАБУ, яке за результативністю явно програє прокуратурі.

За офіційними даними на сайтах ГПУ та НАБУ вимальовується характерна картина. З початку 2017 року у боротьбі з корупцією та хабарництвом:

Відкрито кримінальних проваджень НАБУ – 461; Прокуратура – 8384;

Завершено досудове слідство і передано до суду НАБУ – 97; Прокуратура – 2713;

Отримано судових вироків НАБУ – 0; Прокуратура – 427;

Повернуто до бюджету в результаті спецконфіскації НАБУ – 26 000; Прокуратура – понад 52 000 000 000 грн

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...