11 грудня 2017, 12:50

Про полемічну слабкість PR-групи НАБУ і незручного генпрокурора

Колись у далекому 1989 році на одному з перших мітингів Української Студентської Спілки мені довелося вступити в публічну дискусію з викладачем наукового комунізму. Я добре пам'ятаю, як після серії аргументів та контраргументів перед очима чималої аудиторії старий комуніст несподівано кинув мені – у тебе ще молоко на устах не обсохло! А при чому тут молоко – я його справді люблю? – автоматично відповів я, викликавши дружний регіт.

Той випадок став для мене на все життя прикладом полемічної слабкості, Я побачив як не треба робити, коли закінчуються аргументи.

Коли після звинувачень детективів НАБУ у конкретних порушеннях Закону у відповідь його захисники їдуть пікетувати будинок того, хто посмів критикувати структуру – це також вияв полемічної слабкості, як у старого комуніста.

Давайте пригадаємо, що ж закидав Юрій Луценко новій антикорупційній структурі:

1. Отримавши дозвіл на відстеження лише 18 телефонів, детективи відстежували 114 народних депутатів і навіть охоронників президента.

2. НАБУ використовувало техніку для прослушки не сертифіковану і не зареєстровану в СБУ.

3. Детективи отримували доступ до інформації, до якої не мали права доступу за секретністю.

4. Негласні працівники НАБУ не проходили відкритих конкурсів.

Юристи стверджують, якщо не виправити ці помилки, будь-який адвокат у суді не залишить каменя на камені від зібраних доказів, і це без сумніву, не можуть не усвідомлювати в НАБУ. А от з політичної точки зору, можливо, такий результат навіть вигідний, адже дає іще одну причину мотивувати необхідність створення Антикорупційного суду.

Однак хіба у новоствореному Антикорупційному суді будуть ігнорувати Кримінальний процесуальний кодекс?

Напевно, не заморочуючись настільки складними міркуванням, піар-група НАБУ вирішила використати досвід старого викладача наукового комунізму, коли вичерпуються аргументи, а тому в суботу поїхала до приватного житла генпрокурора.

Та й справді, навіщо виправляти недоліки, якщо можна зробити яскравий піар?

Але чи в результаті піар-акції НАБУ зміниться? Припинить відстежувати телефони без дозволу? Зареєструє куплену техніку в СБУ? Детективи отримають доступ до секретної інформації?

А що почнеться якщо інший громадський актив приїде до 196-метрової квартири Сергія Лещенка, який ніколи не займався бізнесом і, за його словами, позичив 7,5 млн грн? (А в нас, як відомо, нардепам вірять на слово) Чи допоможе пікет квартири Лещенка виправленню порушень НАБУ?

Думаю також не допоможе, як і пікет будинку Юрія Луценка.

Полемічна слабкість старого викладача комунізму кінця 89-х років була зрозуміла, а от невміння молодих освічених хлопців сприймати критику викликає підозри фальшивості їхньої гри.

Справа в тому, що генеральний прокурор є надто незручним суперником. На фоні більш результативної роботи прокуратури в судах, НАБУ програє і що гірше, через прокуратуру детективам все важче пояснювати відсутність виграних у суді справ. Адже 815 судових вироків за корупційними статтями прокуратура досягла з початку року у "поганих" "старих" судах.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...