Луценко для Центру Протидії Спецконфіскації
Слухаючи стенання про "неправильну" конфіскацію коштів Януковича у мене виникло враження, що деякі українські антикорупціонери найантикорупціонеріші в світі. Адже тільки такі люди можуть переживати за конфіскацію коштів найбільшого корупціонера в Україні.
Сьогоднішній виступ генерального прокурора на комітеті Верховної Ради був як подих свіжого холодного вітру, що розігнав запоморочливу димову завісу, яка була штучно створена довкола конфіскованих грошей ОЗУ Януковича.
Що ж розказав Юрій Луценко?
Як виявилось на сьогодні вже існують 30 вироків суду щодо тих, хто сприяв ОЗУ Януковича у виводі коштів з України.
У схемі брали участь понад 500 підприємств, які крали гроші в Україні і проводили їх через офшори в Азії, Кіпрі, Латвію та інші країни, де кошти відмивались. Потім на них купувались ОВДП в Україні, які вже давали 9% чистого доходу річних.
Про реальність конфіскованих коштів
Згідно листа від Держказначейства на валютний рахунок 28.04.17 надійшли 1 млрд 117 млн 273 тис 659 доларів. Генпрокурор нагадав деякі з цілей, на які були витрачені кошти:
• ДПСУ отримала з цих грошей 700 млн, з яких 400 млн пішло на організацію біометричного контролю;
• НГУ отримала 900 млн;
• НП 1,480 млрд грн.;
• Об'єднані територіальні громади, будівництво доріг, сільська медицина також отримали мільярди гривень.
Про участь та роль брокерської структури ICU
Брокерська структура ICU купувала ОВДП. Весною минулого року ГПУ замовила перевірку ICU державною комісією з цінних паперів, яка не знайшла в діях брокерів порушень чинного законодавства.
Навіть після цього ГПУ замовила додаткову експертизу дій брокерів. Те, що генпрокурор покриває ICU – не відповідає дійсності.
Про оскарження конфіскації
Офшорні компанії, які співпрацювали з Януковичем, не мали шансів укласти угоди зі слідством. Це може зробити лише звинувачений, або його адвокат.
Зловмисники мають лише один вихід – дискредитувати рішення Краматорського суду та дії прокуратури, щоб через рішення судів закордоном спробувати атакувати Україну.
Свідомо чи несвідомо їм допомагають в Україні.
Так в результаті бурхливої діяльності, як висловився генпрокурор, "Центру Протидії Спецконфіскації" банки тепер вже не хочуть виконувати вироків суду про спецконфіскацію самостійно, а просять обов'язково папір від виконавчої служби.
Генпрокурор пояснив, якщо якась офшорна компанія після 2014 року стала новим власником активів Януковича, її власникам слід згадати, що після обтяжень (накладення арешту) – зміна власника ні до чого не призводить.
Особисто мені здається, що ті, хто купував майно або активи, які перебували під арештом, усвідомлювали ризики.
Про 50 млн євро у Латвії
Через штучний розвал спільної слідчої групи між прокуратурами Латвії та України Латвія конфіскувала 50 млн євро до свого бюджету. Конфіскація відбулася у тих само компаній, у яких на рік пізніше кошти конфіскувала Україна.
До речі Генпрокурор не назвав прізвища, але відомо, що заступником генпрокурора, за якого розвалилася співпраця з Латвією, був Віталій Касько.
У Латвії спецконфіскацію ніхто на оскаржував. На відміну від України, де знайшлось чимало захисників краденого.
Про засекречення рішення Краматорського суду
Причина засекречення рішення суду у Краматорську у тому, що до сьогодні проводяться слідчі дії по десятках структур, які брали участь у виводі коштів на користь Януковича. Вони не повинні знати, що їх відстежують.
Окрім того існують загрози життю тим, хто укладав угоди зі слідством, що допомогло конфіскувати мільярди Януковича. Прокуратура була зобов'язана захистити таких людей.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.