29 січня 2018, 12:39

Санкційний список США впливатиме на політиків і в Росії, і в Україні

Не знаю чи це зрозуміло для всіх, але після затвердження нового санкційного списку США, фактично, розпочнуть "холодну війну" проти Росії. Нагадаю, що попередня холодна війна завершилася економічним виснаженням і фактичною ліквідацією СРСР, як сторони, що програла.

Звичайно, до початку "гонки озброєнь" та "залізної завіси" поки ще далеко, але гаряча війна, яку розпочала Москва на Донбасі та анексія Криму, уже призвели до цілого ряду поразок Росії на міжнародній арені та всередині України.

У внутрішній політиці у нас більше немає відверто проросійських політиків, і навіть більше, будь-яка проросійська ідея стала токсичною навіть у полегшеному лайт-варіанті.

Наразі українська політична нація формується на антиросійській основі.

У зовнішній політиці поразки Росії не менш вражаючі. Економічні санкції ЄС, США та Канади, що тривають вже понад три роки, стали наочною демонстрацією слабкості Росії та її дипломатії і, серед іншого, свідчать про програш Москви в інформаційній війні.

Це тим більше прикро усвідомлювати в Кремлі, якщо згадати які велетенські зусилля витрачає Росія в інформаційній сфері для лобіювання рішень про зняття санкцій ЄС та для дискредитації України.

У внутрішньо-російській політиці санкційний удар США по найбагатшим людям Росії зменшить підтримку Путіна у середовищі з яким будь-який президент має взаємні залежності.

Адже найбільші власники капіталів не просто є найбільшими платниками податків. У напівдемократичній Росії вони здатні генерувати той вплив, який зачепить Путіна значно дошкульніше, ніж щирі, але все ще малочисельні виступи розрізненої опозиції.

Навіть всередині України нові американські санкції також можуть мати цілком несподівані наслідки для тих, хто отримував російські гроші під політичні, або культурні проекти.

Серед "постраждалих" може виявитись навіть мер Львова, який раніше кожного року проводив джаз фестиваль за підтримки Альфа-банку. Того самого банку, що належить російському бізнесмену, який походить зі Львова, Михайлу Фрідману – виявляється він також став фігурантом санкційного списку під номером 137 (на фото посередині).

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...