19 березня 2018, 13:04

Чому ми не визнаємо результатів виборів Путіна в Криму

Як відомо президент України заявив про невизнання Україною виборів президента Росії на анексованій території українського Криму. Таку ж позицію поділяє Німеччина, Франція та керівництво Євросоюзу.

Але окрім самого факту нахабного порушення норм міжнародного права цим голосуванням, хочу звернути увагу на його результати, які викликають обгрунтовані сумніви.

Російські ЗМІ вже поспішили повідомити, що за Путіна в українському Криму проголосували 76,66% виборців. Проте якщо в Росії такі результати не дивують, українці, добре знаючи своїх співвітчизників, бачать наскільки вони виглядають дико.

Адже десятиріччями з виборів до виборів населення Криму ніколи не віддавало настільки величезної підтримки одному кандидату.

Зокрема, на парламентських виборах 2012 року найпопулярніша на півострові комуністична партія зуміла зібрати тільки 19,41% голосів.

На виборах президента України у 2010 році за Віктора Януковича в першому турі проголосували тільки 35,32% кримчан.

Зрештою, на парламентських виборах 2006 року "Партія політики Путіна" набрала в Україні лише 0,12% голосів і навіть в "проросійському" Севастополі зібрала жалюгідні 0,38%.

Одностайність на виборах в демократичній країні взагалі є надзвичайно рідкісним явищем. А от всезагальне захоплення є типовим для тоталітарних режимів.

Наприклад на виборах 1938 року в анексованій Судетській області Чехословаччини партію Гітлера підтримали 98,68% виборців.

Анексованому Криму до анексованих Судет ще далеко, але вже видно, що його намагаються перетворити на такі вірнопіддані республіки як Дагестан та Чечня. Зокрема за попередніми даними 90,73% дагестанців та 84,65% чеченців віддали свої голоси за Путіна.

Лишається нагадати, що повальне захоплення лідером країни-окупанта дорого обійшлося судетським німцям, кілька мільйонів яких після війни змушені бути тікати зі своїх рідних місць.

(фото депортації судетських німців після війни)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...