28 березня 2018, 18:00

Тимошенко просить зібрати сесію, щоб виправити свої помилки?

На мій погляд, пропозиція зібрати позачергове засідання Верховної Ради з боку Юлії Тимошенко – фальшива політична гра. Адже в четвер, коли Верховна Рада розглядала питання скасування Е-декларацій, 22 березня, керівник фракції Батьківщини була відсутня в залі засідань.

Більше того, за скасування Е-декларування громадських активістів Батьківщина давала максимум близько половини від свого складу фракції. Інші були відсутні.

Виглядає, що сьогодні Тимошенко пропонує виправити власну помилку, через яку скасування декларування не відбулося. Адже з додатковими голосами від Батьківщини шанси на прийняття закону 22 березня були б значно вищими.

Лицемірство пропозиції зібрати позачергову сесію ВР проглядає і в тому, що прозвучала вона 28 березня, лише за кілька днів до завершення граничного терміну, коли такі Е декларації треба подати.

Було б по-чесному подати цю пропозицію у понеділок, коли до завершення терміну був ще цілий тиждень.

Схоже у Тимошенко чекали, коли депутати роз'їдуться і зібрати їх у достатній кількості буде вже неможливо. Або у Батьківщині стало відомо про заяву Європейського комісара з питань європейської політики сусідства Йоганнеса Гана і Тимошенко захотіла попаси в мейнстрім, як захисник ображених активістів.

Лишається нагадати, що Президент уперше запропонував Верховній Раді скасувати Е-декларування громадських організацій ще влітку 2017 року. Ця ж вимога прозвучала у щорічному посланні до Верховної Ради у вересні.

Пізніше відбулися ще кілька звернень Президента до депутатів, що призвело до позитивного голосування фракції БПП у Верховній Раді, яка дала найвищий відсоток голосів від складу фракції за відміну Е-декларацій.

На мій погляд, ця норма зайва саме тому, що вона зобов'язуюча. З точки зору встановлення довіри активісти, які займаються боротьбою з корупцією, мали б декларувати свої статки добровільно, показуючи чиновникам приклад відкритості перед суспільством.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...