24 липня 2018, 19:14

Ліс, європейське майбутнє чи популізм?

Попри літній сезон українську політику вже другий штормить ніби восени – президент проявив принциповість і наклав вето на закон N5495.

Перша спроба Олега Ляшка оголосити, що президент, нібито підтримує контрабанду, – з тріском провалилася вчора. Незвично відвертий коментар прес-служби пояснив, що президент підтримує кримінальну відповідальність за незаконний експорт лісу, але він проти лобізму.

На тлі активних коментарів лідера Радикальної партії, мені особисто було навіть дивно з мовчання його основного електорального конкурента – Юлії Тимошенко, яка також розраховує на довірливість виборців. Проте сьогодні Юлія Володимирівна, образно кажучи, кинулася навздогін і навіть випередила Олега Ляшка полум'яною обуреною заявою на своїй сторінці.

Активна дискусія з цього питання, потішить нас ймовірно одразу після завершення парламентських канікул. Однак сьогодні було чітко зафіксовано нові антиєвропейські позиції двох лідерів парламентських партій, що, на мою думку, ми ще побачимо і не раз до кінця виборів.

Коли Європа відкриває свої ринки для українських товарів і ми нарощуємо експорт до 11 млрд євро – це звісно ж подобається усім. Проте як тільки доходить до виконання зобов'язань України щодо підтримання зони вільної торгівлі, – ми починаємо грати в політику.

Без сумніву Карпати треба рятувати, висаджуючи нові ліси, дотримуючись закону про мораторій на вирубку, який був прийнятий ще навесні.

Але цікаво, що під час голосування за мораторій на вирубку карпатських лісів лише 11-ть з 20-ти депутатів від Батьківщини віддали за нього свої голоси. Не голосували Юлія Тимошенко, Григорій Немиря, Сергій Власенко... Як бачимо з таблиці голосування – вони позначені як відсутні, коли приймався настільки принциповий закон.

Звичайно ж фракція Радикальної партії також голосувала на вся – 15-ть із 21-го, але принаймні Олег Ляшко за мораторій своїй голос віддав.

Тому в неоголошеному змаганні популістів наразі я б віддав перемогу йому, щоправда не підтримуючи жодну з сторін.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...