Чому меморандуму Тимошенко аплодували б в Москві?
Як відомо президент Порошенко запропонував змінити Конституцію, щоб рух до НАТО і ЄС став незворотнім. Новина прозвучала на Погоджувальній раді і поки ми очікували реакції з боку Москви, вона прозвучала, але зсередини від тих, кому за Конституцію треба голосувати.
Юлія Тимошенко закликала підписати Меморандум про незмінність європейського і євроатлантичного вибору.
Закликала так, ніби ніколи й не чула про Будапештський меморандум, який не виконується.
Закликала, ніби й не пам'ятає ганебного меморандуму з Януковичем, в результаті якого прем'єром було обрано Єханурова – чи не єдиного меморандуму, який був виконаний в українській політиці.
Закликала так, ніби й не була особисто присутня на круглому столі і спробі підписання універсалу (меморандуму) національної єдності, який ініціював Віктор Ющенко.
Закликала так, ніби і не знала, що меморандум – необов'язковий до виконання, на відміну від Конституції України.
Ну може й не знала, скажете ви. Оскільки сьогодні День знань, значить нікому і ніколи не пізно учитися:
Мемора́ндум (лат. memorandum) - те про що слід пам'ятати, нагадування – пам'ятка.
Конститу́ція (лат. constitutio - установлення, устрій, порядок) - Основний Закон, що має пряму дію і є обов'язковим до виконання. Конституція лежить в основі законів і дій органів влади, які можуть бути оскаржені, якщо не відповідають Конституції
Мені здається, якщо Тимошенко не хоче вступу України до ЄС та НАТО – треба щиросердечно признатися в цьому виборцям і, можливо, пару відсотків таких у країні знайдеться, хто привітає цей підхід.
Але найбільше необов'язковому меморандуму, замість обов'язкової Конституції в частині вступу до ЄС та НАТО мали б аплодувати в Москві.
P.S. Це старе фото і я хочу, щоб воно старим так і залишалось. Курс України на ЄС та НАТО повинен бути незмінним. Жодних "нових курсів" у протилежному напрямку нам не потрібно.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.