Обмеження ЗМІ під час війни – світовий досвід
Можу собі уявити, що будуть кричати російські ЗМІ у відповідь на запровадження санкцій проти власників телеканалів 112 і Ньюсван. Оскільки вони точно будуть говорити, що закривати пропагандистські проросійські телеканали це не демократично і почнуть апелювати до світового досвіду, давайте згадаємо реальний світовий досвід під час Другої світової війни.
При цьому не має сенсу наводити приклади СРСР або Третього Рейху – Україна ж не Росія і як демократична країна має порівнюватися з такими демократіями як Великобританія та США.
І все ж, хочу нагадати, що жоден телеканал, який би належав українському власнику або хоча б був проукраїнським (наприклад повторював тези української пропаганди), не виходив, не виходить і не може виходити у сучасній Росії.
Світовий досвід заборон та обмежень ЗМІ
Під час Другої світової війни у Великобританії була запроваджена система "добровільної цензури". Мета обмежень – не пропустити у відкриту пресу матеріали, які могли б видати ворогові інформацію, цінну з точки зору ведення війни.
В закон "Про охорону держави" були введені два параграфа, що дозволяли міністру внутрішніх справ Великобританії заборонити будь-яке видання на власний розсуд"
• 21 січня 1941 р без пред'явлення звинувачень була закрита "Дейлі Уоркер", а також невелике видання "Уїк" ("Тиждень"), поширювалося тільки по підписці.
• Серйозне попередження було зроблено газеті "Дейлі Міррор", яка надрукувала карикатуру, здатну, на думку офіційних осіб, викликати настрої поразки.
За наказом президента США у 1942 році під контроль були поставлені всі засоби масової інформації в країні. Ряд газет та журналів закрили, а їх видавців посадили. Було встановлено суворий контроль за підозрілими особами: "ізоляціоністами", симпатиками держав "гітлерівської осі".
Телебачення тоді було ще малорозвинене, але радіо зазнало серйозних обмежень. Ще на початку війни всі американці японського, німецького та італійського походження були зобов'язані здати свої радіоприймачі і радіопередавачі, а заодно і фотокамери та зброю.
На фото черга на здавання заборонених предметів 29 грудня 1941 року у Лос-Анжелесі.
Тому треба визнати, що, можливо, наша держава є занадто демократична в умовах війни.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.