20 перемог України у 2018 році!
Мені можуть заперечити, бо насправді перемог було ще більше, однак я обрав саме ті події, які вразили мене. Це особистий блог, тож я висловлюю власний погляд.
30 січня – відбулося успішне випробування української крилатої ракети "Нептун". І хоч для того, щоб вона стала на озброєння потрібно ще пройти значний шлях, вражає, що крилата ракета зроблена без використання російських комплектуючих і в ній переважають українські технології.
31 січня – пройшов тендер на зв'язок 4G, який ми вже використовуємо майже повсюди. А ще ж зовсім недавно, за Януковича, навіть 3G, який вже давно був у Росії і навіть Молдові, для українців здавався недосяжною мрією. Ми вже забули як жили без мобільного інтернету і не знали як можна легко використовувати Viber або WhatsApp.
12 лютого – Михайла Саакашвілі досить чемно, але наполегливо вивезли до Польщі. Реадмісія постійного джерела скандалу оздоровче вплинула на політичну атмосферу в країні, а про задоволення водіїв Києва, які змогли знову вільно проїжджати Грушевського, я вже мовчу.
21 лютого – Президент Порошенко виступив свідком у судовому процесі над Януковичем. Сам факт допиту діючого Президента, як і суд над колишнім – свідчить про новий щабель розвитку демократії в Україні, поваги до суду і прокуратури. Адже за Януковича це було б повністю неможливим. А ще до нього, в 2009 році, Печерський суд навіть приймав рішення заборонити телевізійну рекламу з критикою уряду Тимошенко.
1 березня – Нафтогаз відсудив у Газпрому в Стокгольмському суді 4,6 млрд доларів. І хоч українська опозиція зробила все можливе для обезцінення цього факту, варто пам'ятати, що більше млрд доларів на користь України було списано негайно. За рахунок цих коштів закрили старий борг перед Газпромом за поставки газу, який Нафтогаз не поспішав оплачувати до рішення суду. Між іншим, кажуть статистика зарахувала ці старі поставки, як збільшення товарообігу з Росією, що стало приводом для нових спекуляцій опозиції.
9 березня – було затримано Володимира Рубана і викрито заколотників, яких СБУ має підстави підозрювати у підготовці державного перевороту і плануванні обстрілу центру Києва з гранатометів. Можливо ми навіть не уявляємо яких драматичних подій вдалося уникнути завдяки патріотизму українських офіцерів та професійності СБУ.
10 квітня – пройшло успішне випробування української системи залпового вогню "Вільха" з підвищеною точністю ураження. Щоб ви розуміли, що сумновідомі "Гради" виробляють тільки в Росії і раніше Україна безнадійно програвала ворогу у їх кількості. Тепер ситуація змінюється, бо "Вільха" вже прийнята на озброєння в ЗСУ.
20 квітня – стало відомо, що престиж українського паспорту зріс на 19 пунктів, завдяки безвізу з ЄС. А ще зовсім недавно нас суттєво випереджували власники російських паспортів. Тепер все навпаки. Вони заздрять українцям, тим більше, що у Росії закордоні паспорти державним службовцям і військовим почали видавати тільки для відряджень.
2 травня – надійшли перші протитанкові ракетні комплекси Джавелін. Ця летальна американська система стала мемом в Україні і сприймалась як панацея завдяки заявам опозиції. Тим часом до нашого війська стала надходити і непогана вітчизняна розробка – протитанкова ракета Стугна, яка по ряду параметрів випереджує американські Джавелін.
02 серпня – Сенат США погодився надати Україні 250 млн доларів на оборону. У нашій валюті 7 млрд грн на американську військову допомогу – ті ж самі Джавеліни і не тільки. Негласне ембарго на поставку сучасних озброєнь до України знято вже остаточно.
10 серпня – українські військові успішно випробували самохідну гаубицю "Богдана", яка стріляє набоями натівського стандарту. Ці два повідомлення не випадково стоять поруч
21 серпня – Президент Порошенко визнав свою помилку і офіційно приніс вибачення за обіцянку за лічені години завершити АТО. Без варіантів і викрутасів визнав, що помилився. Навіть не став казати, що ніхто не знав, що буде така війна. Спостерігаю за українською політикою з 1989 року, тож повірте на слово, що таке відбулося вперше.
3 вересня – Ryanair запустив перший рейс до України. Я пам'ятаю, як в 2014 році з українського ринку вирішив піти єдиний тоді лоукостер WizzAir. Враховуючи, що в 2017 році таких компаній вже було 12-ть, схоже нині кількість лоукостерів ще більша.
17 вересня – Президент видав Указ про вихід України з Великого договору про дружбу і співробітництво із Росією. Верховна Рада погодилася з Главою Держави пізніше.
20 вересня – на третій рік депутати таки подолали взаємну недовіру і розбіжності і нарешті затвердили новий склад ЦВК. Як і наполягав Президент туди не увійшов жоден зі старих членів.
4 жовтня – відбулося дві знакових події. Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу. Верховна Рада на пропозицію Президента затвердила "Слава Україні" як офіційне привітання ЗСУ, НГУ та НП. Пригадалися слова Степана Бандери, що прийде час і один скаже "Слава Україні", а мільйони відгукнуться "Героям слава!"
8 листопада – Верховна Рада прийняла закон про легалізацію євроблях. Заблокований Київ знову зітхнув вільно, а громадян врятували від самосуду, до якого було вже зовсім поруч.
22 листопада – ВР у першому читанні прийняла зміни до Конституції, де на пропозицію Петра Порошенка, записане зобов'язання влади привести Україну в НАТО і ЄС.
15 грудня – українські православні провели об'єднавчий Собор, де була утворена автокефальна Православна церква України. Багаторічні зусилля Президента створили можливість для визнання такої церкви Вселенським православним патріархом. І можливо, років через 100 – це буде єдина подія, яка увійде до підручників історії за 2018 рік.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.